Xbox One X – najmocniejsza konsola już w sklepach

Za Xboxa One X zapłacimy w Polsce od 2100 do 2200 złotych. Fakt, niemało, ale Xbox One X to demon wydajności. Nic dziwnego, bowiem układ graficzny nowego Xboxa ma 40 jednostek obliczeniowych taktowanych z częstotliwością 1172 MHz. Konsola wyposażona jest też w 12 GB szybkiego RAM-u piątej generacji. Według Microsoftu Xbox One X dysponuje mocą obliczeniową 6 teraflopsów. To prawie dwa razy więcej od sztandarowej konsoli Sony.
Xbox One X – najmocniejsza konsola już w sklepach

Xbox One X umożliwia grę w rozdzielczości 4K (fot. Microsoft)

W co zagramy?

Bardzo ważne jest to, że Microsoft postarał się o kompatybilność wsteczną dla swojej nowej konsoli. Dzięki temu będzie można uruchamiać na niej także starsze tytuły. Na sprzedaż Xboxa One X na pewno będą miały wpływ nowe gry, z których znaczna część będzie dostępna w rozdzielczości 4K. To akurat ulubiona rozdzielczość tej konsoli. Oczywiście, aby z niej skorzystać warto postarać się o monitor 4K. W wyborze pomocne mogą okazać się nasze rankingi monitorów dla graczy lub  telewizorów 4K.

“Anthem” to jeden z tych tytułów, na który warto czekać, połączenie FPS-a z MMO. Sukces “Destiny II” pokazuje, że jest popyt na tego typu gry. Wraz ze znajomymi walczymy na odległej planecie z bestiami. Rozgrywka prezentuje się fantastycznie. Gra jest dynamiczna, mimo (a może dzięki temu) że poruszamy się w kombinezonie, w którym możemy latać. Zobaczcie zresztą sami!

Już na E3 zaprezentowano “Forza Motorsport 7” wyścigówkę, która będzie dostępna jedynie na Windows 10 oraz konsolę. Wybierać możemy spośród 700 samochodów, którymi ścigamy się po 32 torach. A tryb multiplayer w tej grze jest tym, co tygrysy lubią najbardziej. Fanów e-sportu zainteresuje zapewne liga Forza Racing Championship z pulą nagród wynoszącą 100 tysięcy dolarów.

https://www.youtube.com/watch?v=Dokpy_KIuyA

Na Xbox One X nie mogło zabraknąć nowego “Call of Duty: WWII”. Osadzenie gry w realiach II Wojny Światowej i powrót do korzeni jest tym, czego gracze oczekiwali od dawna. Nie możemy doczekać się, kiedy znowu zwycięsko pomaszerujemy na Berlin.

Premiera Xboxa One X zbiegła się z wydaniem “Assassin’s Creed: Origins”. Możemy być pewni, że decyzja o przeniesieniu asasynów do starożytnego Egiptu jest strzałem w dziesiątkę! Poza widowiskowymi starciami czeka nas zwiedzanie świata i pozyskiwanie nowych umiejętności.

https://www.youtube.com/watch?v=v4vKiQjJGtE

Poniżej możecie zobaczyć, jak wypada Xbox One X w porównaniu z PS 4 Pro w grze “Final Fantasy XV” odtwarzanej z rozdzielczością 4K. Już na pierwszy rzut oka widać, że nowa konsola Microsoftu wyświetla bardziej plastyczne cienie i realistyczne tekstury.

Xbox One X to obecnie najmocniejsza konsola na rynku. Takie “wejście smoka” jest potrzebne gigantowi z Redmond, który w tym roku wyraźnie przegrywał z Sony oraz Nintendo. Co ciekawe, najlepiej sprzedającą się konsolą we wrześniu nie było żadne z topowych urządzeń, ale 16-bitowy NES Classic. O tym jak nowa konsola Microsoftu zostanie przyjęta zadecyduje najpewniej liczba popularnych tytułów, które przyciągną uwagę graczy. A tych nie brakuje. | CHIP