Najlepsze bezpłatne aplikacje na święta

Google co roku przygotowuje dla najmłodszych przyjemny zestaw gier i filmów nawiązujących do postaci Świętego Mikołaja. Są to głównie krótkie produkcje zręcznościowe wykorzystujące żyroskop w smartfonie. Dostępne są również zabawy pamięciowe i edukacyjne. Google dodaje gry cyklicznie od pierwszego grudnia do Wigilii.
aplikacje na święta
aplikacje na święta

Trasa Świętego Mikołaja w Google – minigry dla dzieci

Najmłodsi będą mogli zobaczyć gdzie przebywa Święty Mikołaj (fot. Google)

24 grudnia udostępniana jest także tytułowa trasa Świętego Mikołaja w czasie rzeczywistym. Dzieci mają wówczas okazję sprawdzić nad jakimi miastami przelatuje w danej chwili święty, jaka panuje tam pogoda i ile prezentów zdołał już rozrzucić ze swoich sań.

Aplikację można pobrać bezpłatnie z Google Play

Christmas Radio – radio ze świątecznymi przebojami

Muzyka nie tylko łagodzi obyczaje, ale także świetnie podkreśla atmosferę świąt. Obecnie istnieje wiele sposobów na strumieniowe odtwarzanie muzyki. Jeśli jednak chcecie zaoszczędzić czas na wpisywanie i szukanie playlist, warto zainstalować polską aplikację Christmas Radio. Znajdziecie w niej ponad 100 najlepszych internetowych stacji radiowych odtwarzających świąteczne hity i kolędy.

aplikacje świąteczne
Aplikacja ma wbudowaną, miłą dla oka wizualizację (fot. Christmas Radio)

W Christmas Radio znajdziemy ponadto kilka udogodnień. Ulubione stacje możemy zapisywać na listach, a odtwarzany aktualnie utwór dodać do playlisty na Spotify lub kupić w Google Muzyka. Twórca pomyślał też o osobach, które lubią zasypiać przy akompaniamencie świątecznych piosenek i dodał wyłącznik czasowy.

Aplikację można pobrać bezpłatnie z Google Play

Super SMS-y – życzenia na każdą okazję

Choć z roku na rok wysyłamy coraz mniej SMS-ów, to w sezonie świątecznym wciąż zdarza nam się przesyłać zabawne wierszyki i rymowanki do bliższych i dalszych znajomych. Nie każdy ma talent i czas do wymyślania indywidualnych, kreatywnych życzeń. Zamiast szukać ich w sieci lepiej wykorzystać aplikację z gotowymi życzeniami.

aplikacje
Baza życzeń jest ogromna (fot. Super SMS-y)

Jak widać na zdjęciu powyżej, Super SMS-y to nie tylko życzenia związane z Bożym Narodzeniem, ale również z Sylwestrem i innymi świętami. Po kliknięciu w kategorię możemy przeglądać gotowe teksty i wygodnie skopiować je do dowolnego komunikatora.

Aplikację można pobrać bezpłatnie z Google Play

Envelo – wyślij pocztówkę ze swoim zdjęciem bez wizyty na poczcie

Tradycyjne kartki pocztowe odchodzą już do lamusa – w końcu taniej, szybciej i wygodniej wysłać list z podróży za pośrednictwem poczty elektronicznej, czy MMS ze zdjęciem. Starsze pokolenie wciąż jednak docenia pocztówki i na pewno z takiej formy przesyłania życzeń świątecznych ucieszy się bardziej niż z “bezdusznej”, cyfrowej wiadomości.

envelo
Za pocztówkę wysłaną z aplikacji zapłacimy 4,99 zł (fot. Envelo)

Poczta Polska od kilku lat oferuje usługę wysyłki widokówki i zwykłego listu bezpośrednio z aplikacji mobilnej Envelo. Wystarczy tylko wybrać zdjęcie, przyozdobić je naklejkami czy tekstami i wypełnić dane adresowe. Za wysłanie pocztówki zapłacimy 4,99 zł, a zatem nieco drożej niż w przypadku zwykłego listu, ale przynajmniej nie będziemy musieli wychodzić z domu i tracić czasu w kolejce.

Aplikację można pobrać bezpłatnie w Google Play lub App Store

DIY Christmas Decorations – dekoracje tanim kosztem

Poza muzyką za klimat świąt odpowiada także wystrój naszego mieszkania – przystrojona choinka, elegancko nakryty stół, pięknie zapakowane prezenty. Jeśli chcemy zaoszczędzić na świątecznych dekoracjach, możemy wykorzystać rzeczy, które mamy w domach – wystarczy mieć odpowiedni pomysł.

diy
Jak zrobić efektowne i tanie dekoracje? (fot. DIY Christmas Decorations)

Tu z pomocą przychodzi aplikacja DIY Christmas Decorations, która stanowi zbiór różnorodnych idei – od świeczników, poprzez wieńce, kule śnieżne, zawieszki na choinkę i drobne upominki. Choć instrukcje są jedynie w języku angielskim, to w większości wypadków wystarczą nam zdjęcia. Pokazano na nich krok po kroku jak należy wykonać dany przedmiot.

Aplikację można pobrać bezpłatnie z Google Play

Przepisy Tradycyjne  – ugotuj coś tak, jak Twoja babcia

Zadbaliśmy już o odpowiednią muzykę i dekoracje. Czas na ostatni element świątecznej atmosfery – wigilijne potrawy. W sieci znaleźć można mnóstwo fikuśnych przepisów na ciasta i dania główne, ale jeśli chcesz przyrządzić coś naprawdę smacznego, polecamy aplikację Przepisy Tradycyjne. Znajdują się w niej wyłącznie opisy klasycznych dań królujących na polskich stołach od wielu lat.

aplikacje na święta
Interfejs jest schludny i przejrzysty (fot. Przepisy Tradycyjne)

W programie nie znajdziemy co prawda specjalnej kategorii poświęconej świętom Bożego Narodzenia, ale znajdziemy tu wszystko, co zazwyczaj podawane jest na wigilijnym stole. Przydatnym elementem jest możliwość zapisania wybranych składników na liście zakupów i zapisanie ulubionych przepisów w pamięci.

Aplikację można pobrać bezpłatnie z Google Play