Nokia 9 pojawi się w styczniu

We wrześniu 2017 roku firma HMD Global wypuściła na rynek Nokię 8 – model flagowy, choć nie dorównujący pod względem designu, takim konkurentom jak Samsung Galaxy S8 czy LG V30. Firma jednak podobno wcale nie zamierzała akurat z tym modelem stawać w szranki z powyższymi urządzeniami. Natomiast modelem, którym HMD Global  zamierza się chwalić ma być Nokia 9. Ten własnie smartfon będzie mieć prawdopodobnie 5,5-calowy, bezramkowy ekran o rozdzielczości 2K i proporcjach 18:9. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami w środku znajdzie się Snapdragon 835, 6 lub 8 GB RAM oraz 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej i podwójny, 13-megapikselowy aparat. Smartfon ma ponadto spełniać normy IP67. Nie znajdziemy w nim natomiast gniazda słuchawkowego.
nokia 9
nokia 9

Jeśli nowa Nokia będzie rzeczywiście wyglądała tak ładnie jak na renderach koncepcyjnych, które w październiku pojawiły się w sieci, to będziemy mieć do czynienia z rzeczywiście smartfonem godnym uwagi. Czy faktycznie tak będzie, przekonamy się już niedługo, bowiem Nokia 9 ma być pokazana już 19 stycznia podczas urodzinowej imprezy firmy HMD Global. Zobaczymy nie tylko powyższy model, ale także prezentację odświeżonej Nokii 8.

Przewidywana cena Nokii 9 to ok. 2000 zł za wersję 6 GB/64 GB i ok. 2300 zł za wariant z 8 GB/128 GB. Jeśli nie potrzebujecie aż tak wydajnego urządzenia w polskich sklepach znajdziecie zarówno Nokię 8 z 4 GB RAM-u (sprawdź aktualne ceny) jak i budżetowy model z 2 GB RAM-u (zobacz najtańsze oferty). | CHIP