patent

Samsung: przypominanie hasła dzięki fotografii dłoni

Fot. Pixabay
Metoda ma służyć użytkownikom smartfonów, jeśli zapomną hasła. Wtedy na zdjęcie linii papilarnych dłoni zostanie nałożony dodatkowy układ, co pomoże w ponownym logowaniu.

Wewnętrzna część dłoni pokryta jest unikatową siatką niezliczonych linii. Choć niektórzy uważają, że w ich kształcie kryje się przyszłość, Samsung zamierza wykorzystać je w zupełnie innym celu. W złożonym przez giganta patencie czytamy o metodzie polegającej na fotografowaniu dłoni, a następnie „zaszyfrowaniu” w tym obrazie znaków alfanumerycznych. Koncepcja zakłada, że gdy użytkownik zapomni hasła, na ekranie pojawią się linie i symbole, które bez „podkładki” w postaci siatki linii papilarnych nie będą miały sensu. Dopiero przez połączenie zdjęcia wnętrza dłoni i tego dodatkowego układu będzie można dostrzec wzorzec, zawierający właściwe hasło.

samsung
Rysunek techniczny opisujący działanie patentowanej metody Samsunga (fot. Sammobilecom)

Na powyższym rysunku widać, że bez linii papilarnych litery ABHL, będące hasłem, są praktycznie niemożliwe do rozpoznania. Taki system działałby zapewne znacznie szybciej niż procedura odzyskiwania hasła drogą e-mailową i byłby bezpieczniejszy od pytań kontrolnych.

Prawdopodobnie jednak na razie koreański producent skupia się na technologii skanowania twarzy, by prześcignąć swojego największego rywala, Apple, i jego Face ID. Z drugiej strony, skoro w niedługi czas po premierze iPhone’a X udało się „złamać” nową metodę, może Samsung szybciej pomyśli o innej? Przed nami premiery Galaxy S9 oraz tajemniczego, składanego modelu, o którym mówi się od wielu miesięcy. Zatem w najbliższych miesiącach mamy szansę dowiedzieć się, czy skanowanie dłoni to tylko pomysł czy już realne rozwiązanie. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.