Po serii awarii Apple aktualizuje wszystkie iPhone’y i iPady

Apple udostępniło poprawkę 11.2 wszystkim urządzeniom z iOS-em – po problemach jakie pojawiły się 2 grudnia. Aplikacje wykorzystujące powiadomienia od soboty powodowały zawieszanie się systemu, firma w związku z tymi sygnałami przyśpieszyła update. Aktualizacja naprawia też kilka drobniejszych usterek.
Po serii awarii Apple aktualizuje wszystkie iPhone’y i iPady

iOS z poważnymi kłopotami od soboty (fot. Azz Bad)

Wielu użytkowników miało problem między innymi z wpisywaniem litery “i”. Autokorekta zamieniała ją w „#”, „!” albo „?” w kwadracie. Jeszcze przed wydaniem aktualizacji 11.2 Apple doradziło, aby obejść błąd, wprowadzając w ustawieniach klawiatury manualną metodę zamiany znaku.

Programiści naprawili również kalkulator, który teraz potrafi poprawnie dodawać. Z powodu animacji interfejs kalkulatora źle rejestrował dotknięcia, kiedy użytkownicy szybko wciskali klawisze. I tak w wyniku działania 1+2+3, zamiast 6, otrzymywaliśmy 23. Teraz aplikacja powinna działać już prawidłowo.

Update, poza poprawkami błędów, wprowadza kilka nowych funkcji. Najnowsze smartfony będą szybciej ładowały się bezprzewodowo, poprawiono też stabilizację kamery. Apple wprowadziło kilka usprawnień, ułatwiających korzystanie z telefonu osobom niesłyszącym i niedosłyszącym. Ponadto programiści dodali informację o tym, że połączenia bluetooth i Wi-Fi, nawet po wyłączeniu ich w ustawieniach telefonu, będą nadal dostępne dla akcesoriów Apple. | CHIP