Po serii awarii Apple aktualizuje wszystkie iPhone’y i iPady

Apple w trybie pilnym wprowadza aktualizację 11.2 dla iOS-a. Od soboty aplikacje wyświetlające powiadomienia zawieszały smartfony i tablety amerykańskiego producenta. Przy okazji koncern naprawił błędy, związane z kalkulatorem oraz literą "i".

Apple udostępniło poprawkę 11.2 wszystkim urządzeniom z iOS-em – po problemach jakie pojawiły się 2 grudnia. Aplikacje wykorzystujące powiadomienia od soboty powodowały zawieszanie się systemu, firma w związku z tymi sygnałami przyśpieszyła update. Aktualizacja naprawia też kilka drobniejszych usterek.

iOS z poważnymi kłopotami od soboty (fot. Azz Bad)

Wielu użytkowników miało problem między innymi z wpisywaniem litery „i”. Autokorekta zamieniała ją w „#”, „!” albo „?” w kwadracie. Jeszcze przed wydaniem aktualizacji 11.2 Apple doradziło, aby obejść błąd, wprowadzając w ustawieniach klawiatury manualną metodę zamiany znaku.

Programiści naprawili również kalkulator, który teraz potrafi poprawnie dodawać. Z powodu animacji interfejs kalkulatora źle rejestrował dotknięcia, kiedy użytkownicy szybko wciskali klawisze. I tak w wyniku działania 1+2+3, zamiast 6, otrzymywaliśmy 23. Teraz aplikacja powinna działać już prawidłowo.

Update, poza poprawkami błędów, wprowadza kilka nowych funkcji. Najnowsze smartfony będą szybciej ładowały się bezprzewodowo, poprawiono też stabilizację kamery. Apple wprowadziło kilka usprawnień, ułatwiających korzystanie z telefonu osobom niesłyszącym i niedosłyszącym. Ponadto programiści dodali informację o tym, że połączenia bluetooth i Wi-Fi, nawet po wyłączeniu ich w ustawieniach telefonu, będą nadal dostępne dla akcesoriów Apple. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.