Skype dla Androida już z Material Design

Nowy Skype dla Androida to interfejs zaprojektowany zgodnie z wytycznymi Google’a, czyli tzw. Material Design. Zmiany dotyczą zarówno dolnego paska ikon narzędziowych, jak również przywracają do Skype’a pływający przycisk akcji dający szybki dostęp do podstawowych funkcji tego komunikatora.
Skype dla Androida już z Material Design

skype for android
Zmodyfikowany interfejs Skype dla Androida jest już zgodny z Material Design (fot. Phonearena).

Skype dla Androida to nie tylko komunikator z funkcjami czatu, komunikacji głosowej i wideo, ale również platforma za pośrednictwem której możemy rozmawiać – w zasadzie dosłownie – ze sztuczną inteligencją. Microsoft już od dłuższego czasu promuje funkcje kognitywne wśród programistów, dostarcza też deweloperom narzędzia ułatwiające tworzenie inteligentnych botów. Ich lista stale się powiększa. Zaktualizowana wersja Skype’a jest już dostępna i posiadacze starszych wydań powinni otrzymywać już powiadomienia o dostępności aktualizacji na swoich urządzeniach. Ci, którzy dotychczas nie mieli okazji wypróbować tej aplikacji mogą znaleźć ją w oficjalnym sklepie Google Play.

Zaktualizowany interfejs Microsoft wprowadził tylko do głównej edycji Skype dla Androida. Pokrewne aplikacje, takie jak Skype for Business, czy Skype Lite wciąż czekają na stosowne zmiany. | CHIP