Yeehaw Wand – różdżka do rysowania obiektów 3D

Modelowanie obiektów 3D wymaga specjalistycznej wiedzy, na zdobycie której nie każdy ma czas i chęci. Mniej kreatywnym posiadaczom drukarek 3D pozostaje wspieranie się aplikacjami z gotowymi projektami. A jeszcze łatwiejszym sposobem projektowania drobiazgów 3D ma być Yeehaw Wand, która została właśnie ufundowana na Kickstarterze. W skład zestawu wchodzi kontroler ruchowy, talerz, który ułatwia obracanie obiektów w przestrzeni oraz aplikacja, dzięki której użytkownik otrzymuje podgląd projektu w czasie rzeczywistym. Cały proces projektowania przypomina rysowanie w powietrzu. Aplikacja pozwala na wykorzystanie biblioteki gotowych kształtów, zmianę grubości linii oraz kolorów materiału.
yeehaw wand
yeehaw wand

Na prezentacji Yeehaw Wand wydaje się bardzo intuicyjnym narzędziem – talerz umożliwia m.in. zmianę skali i obracanie “rysowanego” przedmiotu, a różdżka pozwala na precyzyjne kreślenie kształtów. Po zapisaniu projektu użytkownik może rzecz wydrukować na własnej drukarce 3D albo wysyła go do producenta różdżki, który drukuje przedmiot i odsyła pocztą. Z racji kosztów przesyłek zagranicznych druga opcja nie będzie co prawda atrakcyjna dla Polaków, ale rodacy posiadający własne drukarki 3D (ceny urządzeń znajdziecie tutaj) mogą się zainteresować gadżetem. Tym bardziej, że nie jest on specjalnie drogi – najtańsza wersja na Kickstarterze wyceniona została na 99 dol. (około 341 zł). Kupić można też komplet zawierający 2 sztuki za 179 dol. (ok. 622 zł).

yeehaw wand

Yeehaw Wand może przydać się osobom, które chciałyby szybko zaprojektować trójwymiarowy obiekt. Dzięki rozszerzonej rzeczywistości najpierw mają szansę obejrzeć go w formie wirtualnej na prawdziwym elemencie przestrzeni np. blacie biurka, czy dłoni i przekonać się jaki wymiar będzie im najbardziej odpowiadał, a następnie łatwo przesłać do drukarki 3D (sprawdź najpopularniejsze modele w polskich sklepach). Mniej zaawansowaną alternatywą są pisaki 3D w rodzaju 3D Formera, którymi można od razu tworzyć trójwymiarowe obiekty w powietrzu – wymagają one od użytkownika jednak większych zdolności manualnych i cierpliwości. | CHIP