Anna Streżyńska zajmie się e-sportem i kryptowalutami

Spółka Anny Streżyńskiej zajmie się wprowadzaniem rozwiązań z zakresu nowych technologii – łańcuchów blokowych, sztucznej inteligencji i przetwarzania w chmurze. Jej pierwszym ważnym klientem zostanie Kinguin, platforma sprzedaży cyfrowych gier, która zamierza przejść na technologię blockchain. Prezes Kinguina, Viktor Romaniuk Wanli, na konferencji nazwał blockchain nowym, bezpiecznym internetem, który pozwoli dokonywać transakcji odpornych na ataki hakerskie. Aby tego dokonać, platforma wprowadzi własną kryptowalutę – crowns (korony). Podobny pomysł zapowiedział niedawno startup Robot Cache, który również zajmie się handlem cyfrowymi grami i produkcją własnej kryptowaluty dla graczy.
kinguin streżyńska
kinguin streżyńska

Anna Streżyńska weszła też do rady nadzorczej Team Kinguin. To spółka zajmująca się e-sportem. Była minister cyfryzacji przyznała, że w e-sporcie leży ogromny potencjał, który potrzebuje dostępu do coraz nowszych technologii – w tym na przykład do rozwiązań związanych z mikropłatnościami w czasie rzeczywistym. Pomóc w tym mają nie tylko łańcuchy blokowe, ale też zaplecze dla drużyn. Będzie podobne do baz treningowych tradycyjnych sportów i gier zespołowych, np. drużyn piłkarskich, czy zespołów siatkarskich. Z tego względu na Okęciu w Warszawie powstało Performance Center – centrum biurowo-konferencyjne dla e-sportowców. Budynek o powierzchni 1900 m2 pomieści kilka pomieszczeń wyposażonych w sprzęt dla graczy, siłownię, kuchnię, sypialnie, bar i sale wykładowe. Równocześnie będzie mogło tu trenować kilka drużyn. Co ważne, w ośrodku będą mogli trenować zawodnicy różnych drużyn, nie tylko Team Kinguin.

W 2017 roku globalny rynek e-sportu był wart 696 milionów dolarów. Analitycy sugerują, że do 2020 roku wartość ta wzrośnie do 1,5 miliarda USD. W Polsce od 2014 roku organizowane są jedne z największych zawodów e-sportowych świata. Intel Extreme Masters  potrwają w tym roku od 2 do 4 marca 2018 roku. Pula nagród w grze “CS:GO” wyniesie 2 miliony złotych. Polacy z pewnością będą kibicować też Arturowi “Nerchio” Blochowi i Mikołajowi “Elazerowi” Ogonowskiemu, którzy zakwalifikowali się do finałów “StarCrafta II”. Natomiast 27 i 28 lutego w katowickim Spodku w turnieju ESL One zmierzą się zawodnicy “Dota 2” i “PlayerUnknown’s Battlegrounds”. | CHIP