CES 2018: największe branżowe wydarzenie roku

Zaczynający się jutro, 9 stycznia, CES to pierwsza w tym roku okazja dla producentów do zaprezentowania nowinek. Wśród tematów tegorocznej konferencji w Las Vegas przewija się motyw automatyzacji. Wyraźnie swoją obecność zaznaczy Amazon ze swoimi pomysłami na naszpikowane elektroniką domy przyszłości. Różne sposoby na integrację rozwiązań wielu producentów przedstawi LG. Zaprezentowany dziś przez tę firmę system sztucznej inteligencji ThinQ pozwala komunikować się urządzeniom internetu rzeczy (Internet of Things).
CES 2018: największe branżowe wydarzenie roku

Technologia ThinkQ pomoże komunikować się urządzeniom w inteligentnym domu (graf. LG)

Sztuczna inteligencja sprawi, że zautomatyzowane będą nie tylko domy, ale również całe miasta. Na targach licznie obecni są przedstawiciele koncernów motoryzacyjnych. Przedstawią swoje pomysły na samodzielne pojazdy, które mają być głównym motorem rozwoju miast przyszłości. Toyota już zaprezentowała bardzo ciekawą koncepcję autonomicznych autobusów i pojazdów transportowych. W tworzeniu projekt e-Pallet poza Toyotą biorą udział Amazon, Mazda, Pizza Hut, a także platformy Uber i DiDi. Autonomicznymi pojazdami Toyoty będą mogli się przejechać kibice i sportowcy podczas Igrzysk Olimpijskich, które zostaną rozegrane w Tokio w 2020 roku.

Toyota pokazała koncepcyjne auto komunikacji miejskiej (graf. Toyota)

Wszyscy na pewno też czekamy na konferencję prezesa Intela, Briana Krzanicha. Raczej nie powinniśmy się spodziewać zbyt wielu nawiązań do błędów Meltdown i Spectre, wykrytych przez specjalistów Google. Przemówienie prezesa Intela będzie najpewniej dotyczyć technologii 5G. Bezprzewodowa technologia nowej generacji połączy urządzenia i będzie kluczową częścią infrastruktury do budowy internetu rzeczy i inteligentnych miast.

Organizatorzy nie zapomnieli też o rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości, która w ostatnim czasie rozwija się bardzo szybko. Podobnie zresztą jak technologia łańcuchów blokowych, które są podstawą działania kryptowalut. O nich też będą się toczyły dyskusje podczas prezentacji i dyskusji prowadzonych podczas Consume Electronics Show, które będziemy w najbliższych dniach dla Was śledzić i relacjonować. | CHIP