far peak

Far Peak – Polacy tworzą grę o himalaistach

Fot. ifunn4all
Far Peak to psychologiczna gra przygodowa z elementami strategii i survivalu, wykorzystująca technologię Real World Data. Rozgrywka inspirowana będzie prawdziwymi doświadczeniami światowej sławy himalaistów.

iFun4all zabierze graczy do lat 80′ ubiegłego wieku. Fabuła „Far Peak” będzie opowiadała o losach himalaistów mierzących się z własnymi słabościami i wędrówką w ekstremalnie trudnych warunkach.

Praca nad „Far Peak” to jednocześnie nasza mała próba złożenia swoistego hołdu polskiemu himalaizmowi. Mamy nadzieję, że projekt ten pozwoli nam na przekazanie wiedzy na temat tej niesamowitej ‘drogi życia’ graczom na całym świecie – komentuje Michał Mielcarek z iFun4All.

Gra jest efektem rozwoju wcześniejszego projektu o nazwie „Blind’n’Bluff”, który miał być wizualnie piękną, ale prostą platformówką. Twórcy uznali jednak, że taka produkcja nie będzie ze sobą niosła wystarczających wartości oraz nie odzwierciedli faktycznych możliwości studia.

Ciekawym elementem „Far Peak” ma być nie tylko sam aspekt fabularny ale i mechanika, której fragment będzie opierał się na technologii Real World Data. Producent nie wyjaśnia dokładnie do czego dokładnie może być ona wykorzystana w grze, ale podejrzewamy, że będzie ona działała tak jak w poprzednim hicie studia „Serial Cleanerze” – gdy gracz zasiądzie do gry wieczorem, jej akcja także rozgrywać się będzie w nocy. Być może twórcy pokuszą się także o implementację aktualnych warunków pogodowych panujących w Himalajach?

„Far Peak” powstaje równocześnie z dwoma innymi grami. Data premiery i platformy, na których pojawi się produkcja nie zostały ujawnione. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.