Google Play pozwoli szybko odinstalować zbędne aplikacje

Osoby, które lubią testować nowe gry i programy na swoich smartfonach z pewnością spotkały się w trakcie pobierania nowej aplikacji z komunikatem o braku wolnego miejsca. Od teraz w zakładce “Moje gry i aplikacje” pojawi się stosowna adnotacja pokazująca ilość zajętej przestrzeni. Jeśli system uzna, że przydałoby się uzyskać więcej miejsca w pamięci zaproponuje proste rozwiązanie – po kliknięciu w odnośnik wyświetlona zostanie lista wszystkich aplikacji zainstalowanych w systemie w kolejności od tych używanych najrzadziej. Z tego miejsca będziemy mogli zaznaczyć programy i gry, których już nie potrzebujemy, a po zatwierdzeniu Google Play automatycznie odinstaluje wszystkie wybrane pozycje.
play pass
play pass

google play
W Google Play wyświetli się list najrzadziej używanych aplikacji (fot. phonearena.com)

Kolejną nowością jest wprowadzenie sekcji o nazwie “Subskrypcje”. To tutaj znajdziemy wszystkie informacje na temat aplikacji, za które płacimy abonament. Dzięki temu będziemy mogli szybko sprawdzić ile i na co wydajemy i ewentualnie zrezygnować z niepotrzebnych subskrypcji.

Aktualizacja sklepu Google Play jest wdrażana stopniowo u kolejnych użytkowników. Wszyscy powinni uzyskać dostęp do nowej wersji na przestrzeni kilku następnych tygodni. Opisane wyżej funkcje z pewnością się przydadzą, zwłaszcza, że aplikacji mobilnych pobieramy coraz więcej, jak wynika z raportu App Annie. | CHIP