Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają Zestaw Internetu Domowego 300 z LTE Advanced

Zestaw Internetu Domowego 300 to pierwszy na rynku polskim domowy zestaw łączności z internetem, wykorzystujący technologię LTE Advanced (czyli LTE z agregacją pasm częstotliwości), która umożliwiać ma maksymalny transfer danych na poziomie 300 Mbit/s. W skład zestawu wchodzi modem zewnętrzny LTE ODU-300 oraz ruter Wi-Fi IDU-300. Modem jest tak skonstruowany, że możliwy, a wręcz zalecany, jest jego montaż zewnętrzny (np. na dachu budynku, bądź na balkonie.
Plus i Cyfrowy Polsat wprowadzają Zestaw Internetu Domowego 300 z LTE Advanced

Zestaw Internetu Domowego 300
Zestaw IDU-300/ODU-300 wykorzystuje technologię LTE Advanced, co ma zapewnić transfery danych do 300 Mbit/s (fot. Cyfrowy Polsat)

Najnowszy modem zewnętrzny ODU-300 to modem LTE kategorii 6 z agregacją pasm. Ta z przekłada się na uzyskiwanie znacznie większych szybkości transferu danych w porównaniu ze starszymi wersjami modemów LTE. Ten model obsługuje częstotliwości LTE FDD 800, 900, 1800, 2600 oraz LTE TDD 2600 MHz. Urządzenie jest wyposażone w dwa gniazda antenowe, dzięki czemu możliwe jest podłączenie dodatkowej anteny wzmacniającej sygnał. Z kolei router WiFi IDU-300 zgodny jest ze standardem 802.11ac. Oba urządzenia łączą się za pomocą kabla koncentrycznego, dzięki czemu możliwe jest wykorzystanie istniejącej instalacji telewizyjnej (satelitarnej lub naziemnej – również używającej kabli koncentrycznych). Operatorzy zapewniają, że nowy Zestaw Internetu Domowego 300 oferuje nawet trzy razy większy zasięgu wokół stacji bazowej. Postaramy się to potwierdzić, przeprowadzając stosowne testy w kilku lokalizacjach charakteryzujących się zasięgiem LTE.

Według cennika Cyfrowego Polsatu, cena zestawu to 1 złoty jednorazowej opłaty wstępnej + miesięczna opłata za użyczenie, wynosząca 20 złotych miesiecznie. Do tego należy doliczyć koszt abonamentu za pakiet danych. Nowy zestaw IDU-300/ODU-300 dostępny w pakietach 50 i 80 GB, wyceniono odpowiednio na: 49,99 złotych miesięcznie oraz 69,99 miesięcznie, przy umowie abonamentowej na 24 miesiące. W obu pakietach przez pierwsze dwa miesiące abonament wynosi 0 złotych. | CHIP