Rozgrywkę z “Cyberpunk 2077” zobaczymy już w czerwcu?

Choć “Cyberpunk 2077” powstaje od wielu lat (pierwszy zwiastun zobaczyliśmy w 2013 roku), to o grze wciąż bardzo niewiele wiadomo. 11 stycznia 2018 na twitterowym profilu gry, po raz pierwszy od bardzo dawna pojawił się enigmatyczny post, sugerujący, że w temacie “Cyberpunka 2077” wreszcie coś drgnęło. Teraz dwa niezależne, anonimowe źródła redakcji GRY Online podzieliły się informacją o tym, że pierwszy zapis rozgrywki z gry będziemy mogli obejrzeć w czerwcu na targach E3. Wybrani dziennikarze za zamkniętymi drzwiami będą mogli nawet przetestować demonstracyjną wersję “Cyberpunka 2077”. Wiadomości te pokrywają się niejako z doniesieniami YouTubera LegacyKillHD, który w ubiegły czwartek zdradził, że CD Projekt RED przesłał do Sony wczesne demo gry do testów, które następnie ma być opublikowane właśnie na targach E3.
cyberpunk 2077
cyberpunk 2077

cyberpunk 2077
Jedna z niewielu oficjalnych grafik koncepcyjnych “Cyberpunka 2077” (fot. CD Projekt RED)

Informacje te powinniśmy póki co traktować jedynie jako spekulacje, ale trzeba przyznać, że brzmią one wiarygodnie. Logicznym ruchem CD Projekt RED byłoby wykorzystanie największego medialnego wydarzenia dla graczy do promocji jednej z najbardziej wyczekiwanych gier.

Z kolei wcześniejsze doniesienia o atmosferze pracy w studiu nie brzmiały dobrze. Zdaniem byłych pracowników “Cyberpunk 2077” jest wciąż w powijakach z uwagi na liczne zwolnienia i konieczność stworzenia wiele elementów gry od nowa.

“Cyberpunk 2077” rozegra się w odległej przyszłości, w której latające samochody i mechanicznie modyfikowane ciała są już standardem. Poza rozbudowaną kampanią dla pojedynczego gracza pojawi się także tryb wieloosobowy. Tytuł oparty będzie o kultowy system papierowej gry fabularnej Mike’a Pondsmitha. | CHIP