steam awards

Steam Awards rozdane po raz drugi – jest polski akcent

Fot. Steam
Valve podliczyło głosy, które można było oddać na platformie Steam w ostatnich dniach i zaprezentowało zwycięzców. Najbardziej charakterystyczną cechą plebiscytu są kategorie, których nie znajdziemy w żadnym innym konkursie.

Społeczność graczy ponownie przemówiła i wytypowała 13 laureatów najbardziej zabawnych kategorii gier wideo. W przeciwieństwie do innych nagród branżowych, Steam Awards nie dotyczą jedynie nowych tytułów, a tych najbardziej popularnych, które w jakiś sposób zdołały zabłysnąć na gamingowej scenie. W ubiegłym roku aż dwie nagrody zgarnęło „GTA V”, w tym zaś największy powód do dumy ma polska seria o Wiedźminie, której poszczególne części wygrały w dwóch kategoriach, oraz „Cuphead” – gra akcji w stylistyce starych kreskówek, o której ostatnio zrobiło się głośniej za sprawą dobrze spreparowanej podróbki na iOS. Poniżej prezentujemy pełną listę wygranych z opisami wyjaśniającymi kategorię. Dajcie znać, czy zgadzacie się z tymi nominacjami.

Steam Awards

Wybór ma znaczenie – „Wiedźmin 3: Dziki Gon”

„Zabawa w grach leży w podejmowaniu decyzji, a ta nagroda powędruje do tej, która ma ich w bród. Może istnieje 31 sposobów na zdobycie twierdzy głównego złego? Może droga ku romantycznej przyszłości tylko czeka, aż przebędziesz ją z jednym z wielu potencjalnych partnerów? A może zajmiesz się hodowlą jedwabników? Wszystkie te kwestie mają wspólną cechę: wybór zawsze należy do ciebie.”

Babciny obiadek – „Playerunknown’s Battlegrounds”

Istnieją gry, które cię ekscytują. Istnieją gry, które dają ci szczęście. Istnieją również gry tak intensywne, że aż reagujesz całym swoim ciałem. Mówimy o nogach jak z waty. Mówimy o pocących się dłoniach. Mówimy o atakach paniki. Mówimy o twoich znajomych, którzy przypominają ci o oddychaniu. Mówimy o babcinym obiadku.”

Owoc miłości – „Warframe”

„Z tej gierki żadna nowość, a członkowie zespołu stojącego za nią zdążyli już wyhodować brody, których nie powstydziłby się rasowy czarodziej. Ale że rodzice z nich na medal, to wciąż wspierają swoje dziecko, wydając nowe aktualizacje po tych wszystkich latach.”

Nie do wiary  – „Rocket League”

„Bądźmy szczerzy: gry mogą zawierać w sobie dosyć absurdalne elementy… od historii, które napędzają fabułę, poprzez przedmioty wymagane do pokonania przeszkód, aż po samych głównych bohaterów. Ta nagroda przeznaczona jest dla gry, która posiada kluczowy komponent, który poza kontekstem wydaje się szalony, ale podczas rozgrywki sprawia, że nawet powieka ci nie drgnie, bo w tej chwili ma sens.”

steam awards
Pierwotny „Wiedźmin” został wydany w 2007 roku. W 2011 doczekaliśmy się jego rozszerzonej wersji poprawiającej m.in. grafikę.

Nie przepraszaj za nic – „Wiedźmin: Edycja rozszerzona”

„Nagroda ta jest przeznaczona dla gry, którą kochasz mimo wszystko. Czy ma jakieś wady? Być może. Czy inni nie rozumieją waszej miłości? Na pewno. Ale nie martw się, nie ma się o co obwiniać. To czysta przyjemność.”

Kochać wszystkich, nikogo nie oszczędzać – „Stardew Valley

„Gry nas rozbawiają i sprawiają, że chociaż na chwilę odrywamy się od smutków dnia codziennego i ciężkich okresów naszego życia… i bądźmy szczerzy, rok 2017 był dla wielu osób ciężki. Z tego powodu właśnie KPNS pragnie wybrać grę, w której nie istnieje żadna walka lub konflikt.”

Nie do opisania – „Garry’s Mod

„Ta gra jest jak… w zasadzie to jest bardziej podobna do… wyobraź sobie połączenie… a wiesz co, nie umiem jej opisać, po prostu w nią zagraj.”

Wszystkie psy wojny spuszczone ze smyczy – „Just Cause 3”

Poeta nie mógł ująć tego lepiej. Ta gra nie oferuje może największych fajerwerków… ale oferuje coś lepszego. Potencjał. Potencjał bycia potężną siłą natury. Albo i nie. Kto wie. Jesteś panem na włościach i nikt nie będzie ci mówił, co masz robić.

Mój senny koszmar – „CS:Go”

„Ta nagroda jest nieco myląca, bo ta gra nie jest jedynie koszmarem. Ona wkrada się do każdej twojej myśli. Ta gra nie wymaga poświęcenia twojego czasu. To ty go jej oddajesz.”

Dusza Witruwiusza – „Rise of the Tomb Rider”

Człowiek witruwiański był wyobrażeniem idealnej formy według Leonarda. W podobnym stylu KPNS chce uczcić najlepiej zbudowaną postać… bez znaczenia, czy jest to człowiek, obcy, przedstawiciel rasy antropologicznych kotów czy czarna krowa w kropki bordo.

Łoo, stary 2.0 – „The Evil Within 2”

„Akademia niewystarczająco jasno opisała tę nagrodę w ubiegłym roku. Spróbujmy jeszcze raz. Ta nagroda jest dla „Las Vegas Parano” gier komputerowych.”

Najlepsza ścieżka dźwiękowa – „Cuphead”

Lepsze niż się spodziewaliśmy – „Cuphead”

Jak widać kilka gier z powyższego zestawienia znalazło się też wcześniej na liście bestsellerów 2017 roku. Steam został utworzony w 2003 roku i początkowo oferował jedynie gry stworzone przez Valve (m.in. Half-Life i Portal). Z czasem oprogramowanie stało się narzędziem do dystrybucji gier i aplikacji innych producentów. Według statystyk codziennie pojawia się w sklepie 16 nowych gier, co w ubiegłym roku przełożyło się na ponad 6000 nowych tytułów. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.