ASUS Zenfone 5 jak iPhone X

Po udanym, choć zbyt drogim jak na swoje możliwości Zenfonie 4, ASUS zamierza wprowadzić kolejny model z tej serii. Zenfone 5 będzie odstawał stylistyką od dotychczasowych smartfonów producenta, ale jego design trudno nazwać oryginalnym. Ze zdjęć i rysunków technicznych wynika, że tajwański producent postanowił zapożyczyć wygląd od iPhone’a X – przynajmniej w kontekście przedniego ekranu. Wyświetlacz będzie posiadał proporcje 18:9 oraz wyciętą wysepkę, w której znajdzie się miejsce na głośnik oraz aparat przedni.
zenfone 5
zenfone 5

winfuture
Asus Zenfone 5 (fot. Winfuture.de)

Jeśli wierzyć powyższej grafice Asus zapożyczył też od iPhone’a X wertykalny układ soczewek w podwójnym aparacie. O podzespołach tego urządzenia jeszcze nic nie wiadomo, ale najprawdopodobniej Zenfone 5, tak jak ubiegłoroczny model doczeka się kilku wariantów o podobnym designie, lecz różnej specyfikacji np. Zenfone 5 Max z bardziej pojemną baterią czy Zenfone 5 Selfie z przednią kamerą o wyższej rozdzielczości. Na ten moment pewne wydaje się gniazdo słuchawkowe, czytnik linii papilarnych i USB typu C.

Nowa generacja Zenfone’ów zadebiutuje najprawdopodobniej na targach MWC w Barcelonie, które zaczną się już w najbliższy poniedziałek.

Zenfone 5 nie będzie pierwszym smartfonem, który czerpie inspirację z wyglądu flagowca Apple’a. Na ten sam pomysł wpadli już Chińczycy z Oukitela oraz firmy Oppo. Design, który był przez wielu krytykowany najwyraźniej może się stać gorącym trendem tego roku. | CHIP