zenfone 5

ASUS Zenfone 5 jak iPhone X

Fot. Bernardo G Da Silva
Najnowszy wyciek zdradza, że flagowiec tajwańskiego producenta będzie bardzo mocno nawiązywał stylistyką do iPhone'a X. Poza renderami technicznymi możemy po raz pierwszy zobaczyć zdjęcie urządzenia.

Po udanym, choć zbyt drogim jak na swoje możliwości Zenfonie 4, ASUS zamierza wprowadzić kolejny model z tej serii. Zenfone 5 będzie odstawał stylistyką od dotychczasowych smartfonów producenta, ale jego design trudno nazwać oryginalnym. Ze zdjęć i rysunków technicznych wynika, że tajwański producent postanowił zapożyczyć wygląd od iPhone’a X – przynajmniej w kontekście przedniego ekranu. Wyświetlacz będzie posiadał proporcje 18:9 oraz wyciętą wysepkę, w której znajdzie się miejsce na głośnik oraz aparat przedni.

winfuture
Asus Zenfone 5 (fot. Winfuture.de)

Jeśli wierzyć powyższej grafice Asus zapożyczył też od iPhone’a X wertykalny układ soczewek w podwójnym aparacie. O podzespołach tego urządzenia jeszcze nic nie wiadomo, ale najprawdopodobniej Zenfone 5, tak jak ubiegłoroczny model doczeka się kilku wariantów o podobnym designie, lecz różnej specyfikacji np. Zenfone 5 Max z bardziej pojemną baterią czy Zenfone 5 Selfie z przednią kamerą o wyższej rozdzielczości. Na ten moment pewne wydaje się gniazdo słuchawkowe, czytnik linii papilarnych i USB typu C.

Nowa generacja Zenfone’ów zadebiutuje najprawdopodobniej na targach MWC w Barcelonie, które zaczną się już w najbliższy poniedziałek.

Zenfone 5 nie będzie pierwszym smartfonem, który czerpie inspirację z wyglądu flagowca Apple’a. Na ten sam pomysł wpadli już Chińczycy z Oukitela oraz firmy Oppo. Design, który był przez wielu krytykowany najwyraźniej może się stać gorącym trendem tego roku. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.