E-sportowcy walczą w Katowicach

Intel Extreme Masters startuje w piątek i potrwa do niedzieli (2-4 marca) – ale w Katowicach e-sportowcy rywalizują już teraz. Polka grająca w zespole Squared Prospect radzi sobie świetnie. W finale “CS:GO” przeciwniczkami teamu Julii Kurzyńskiej będą zawodniczki z Dignitas. Obydwie drużyny o 16:50 zagrają o 25 tysięcy dolarów (85 tysięcy złotych). Kobiece rozgrywki można śledzić na kanale ESL w serwisie Twitch. “Counter-Strike: Global Offensive” to drużynowy FPS (First-Person Shooter) – wygrywa drużyna, która przetrwa 16 rund.
E-sportowcy walczą w Katowicach

https://www.facebook.com/ESLPolska/posts/10155449187417711

Niestety znacznie gorzej poszło naszym reprezentantom z Team Kinguin w turnieju “DOTA 2”, prowadzonym przez Electronic Sports League One. Polacy przegrali z zespołem Fnatic i nie wyszli ze swojej grupy. W finale turnieju o 400 tysięcy dolarów (blisko 1,4 miliona złotych) rosyjsko-ukraiński zespół Virtus.pro zmierzy się z chińskim Vici Gaming. Finały zaplanowano na 15:00 i można je oglądać tutaj z komentarzem w języku polskim. Transmisję z TVP Sport znajdziecie na YouTube’ie. “DOTA 2” to gra z gatunku Multiplayer Online Battle Arena. Każdy zawodnik 5-osobowej drużyny wybiera postać. Różnią się one między sobą zdolnościami, które można rozwijać. Wygrywa zespół, który pierwszy zniszczy główny budynek przeciwnej drużyny.

W finale turnieju ESL One o 15:00 zmierzą się drużyny Vici Gaming i Virtus.pro (graf. Liquipedia)

Pomimo niższych nagród finansowych bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się w Katowicach turniej “PlayerUnknown’s Battlegrounds”. To drużynowe rozgrywki, w których zawodnicy szesnastu 4-osobowych zespołów zrzucani są z samolotu na bezludną wyspę. Zawody “PUBG” nieco różnią się od pozostałych gier. Zamiast tradycyjnej drabinki turniejowej zorganizowano 8 rund, w których drużyny zdobywają punkty za czas, jaki udało im się przetrwać na ciągle zmniejszającej się mapie – i za eliminowanie przeciwników. Polacy z Team Kinguin obecnie zajmują odległe 13 miejsce. Na półmetku rozgrywek prowadzi amerykański OpTic Gaming. Transmisję również można śledzić na kanale ESL na Twitchu. 5 runda wystartuje o 15:00, decydująca 8 zostanie rozegrana około 18:30.

Na półmetku rozgrywek polski Team Kinguin zajmuje 13 miejsce (graf. Gamepedia)

W tym roku rozgrywki w Katowicach zostały podzielone na dwa weekendy. W tej chwili toczą się rozgrywki ESL One w “DOTĘ 2” z pulą nagród wynoszącą milion dolarów (3,4 miliona złotych). Zawodniczki mierzą się w turnieju “CS:GO”, walcząc o 50 tysięcy dolarów (170 tysięcy złotych). Tyle samo pieniędzy do wygrania mają rywalizujący w “PUBG”. Na 2 i 4 marca zaplanowano finały “CS:GO” dla mężczyzn, w ramach Intel Extreme Masters. Liczymy, że zakwalifikują się do nich Polacy z odświeżonego rosyjskiego zespołu Virtus.pro. Natomiast w turnieju “StarCrafta II” tradycyjnie będziemy kibicowali Mikołajowi Ogonowskiemu, Arturowi Blochowi i Grzegorzowi Kominczowi. | CHIP