E-sportowcy walczą w Katowicach

Fot. HelenaKristiansson/ ESL
Julia "bullet girl" Kurzyńska zagra o 16:50 w finale kobiecych zawodów w "CS:GO". O 15:00 zostanie rozegrane decydujące starcie w ramach "DOTA 2". Natomiast o 18:30 zawodnicy grający w "PlayerUnknown's Battlegrounds" rozpoczną ostatnią, 8 rundę swoich rozgrywek.

Intel Extreme Masters startuje w piątek i potrwa do niedzieli (2-4 marca) – ale w Katowicach e-sportowcy rywalizują już teraz. Polka grająca w zespole Squared Prospect radzi sobie świetnie. W finale „CS:GO” przeciwniczkami teamu Julii Kurzyńskiej będą zawodniczki z Dignitas. Obydwie drużyny o 16:50 zagrają o 25 tysięcy dolarów (85 tysięcy złotych). Kobiece rozgrywki można śledzić na kanale ESL w serwisie Twitch. „Counter-Strike: Global Offensive” to drużynowy FPS (First-Person Shooter) – wygrywa drużyna, która przetrwa 16 rund.

Niedziela w Katowicach zapowiada się niezwykle emocjonująco: finał #IntelChallenge z udziałem Polki, decydujące mecze…

Opublikowany przez ESL Polska na 25 lutego 2018

Niestety znacznie gorzej poszło naszym reprezentantom z Team Kinguin w turnieju „DOTA 2”, prowadzonym przez Electronic Sports League One. Polacy przegrali z zespołem Fnatic i nie wyszli ze swojej grupy. W finale turnieju o 400 tysięcy dolarów (blisko 1,4 miliona złotych) rosyjsko-ukraiński zespół Virtus.pro zmierzy się z chińskim Vici Gaming. Finały zaplanowano na 15:00 i można je oglądać tutaj z komentarzem w języku polskim. Transmisję z TVP Sport znajdziecie na YouTube’ie. „DOTA 2” to gra z gatunku Multiplayer Online Battle Arena. Każdy zawodnik 5-osobowej drużyny wybiera postać. Różnią się one między sobą zdolnościami, które można rozwijać. Wygrywa zespół, który pierwszy zniszczy główny budynek przeciwnej drużyny.

W finale turnieju ESL One o 15:00 zmierzą się drużyny Vici Gaming i Virtus.pro (graf. Liquipedia)

Pomimo niższych nagród finansowych bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się w Katowicach turniej „PlayerUnknown’s Battlegrounds”. To drużynowe rozgrywki, w których zawodnicy szesnastu 4-osobowych zespołów zrzucani są z samolotu na bezludną wyspę. Zawody „PUBG” nieco różnią się od pozostałych gier. Zamiast tradycyjnej drabinki turniejowej zorganizowano 8 rund, w których drużyny zdobywają punkty za czas, jaki udało im się przetrwać na ciągle zmniejszającej się mapie – i za eliminowanie przeciwników. Polacy z Team Kinguin obecnie zajmują odległe 13 miejsce. Na półmetku rozgrywek prowadzi amerykański OpTic Gaming. Transmisję również można śledzić na kanale ESL na Twitchu. 5 runda wystartuje o 15:00, decydująca 8 zostanie rozegrana około 18:30.

Na półmetku rozgrywek polski Team Kinguin zajmuje 13 miejsce (graf. Gamepedia)

W tym roku rozgrywki w Katowicach zostały podzielone na dwa weekendy. W tej chwili toczą się rozgrywki ESL One w „DOTĘ 2” z pulą nagród wynoszącą milion dolarów (3,4 miliona złotych). Zawodniczki mierzą się w turnieju „CS:GO”, walcząc o 50 tysięcy dolarów (170 tysięcy złotych). Tyle samo pieniędzy do wygrania mają rywalizujący w „PUBG”. Na 2 i 4 marca zaplanowano finały „CS:GO” dla mężczyzn, w ramach Intel Extreme Masters. Liczymy, że zakwalifikują się do nich Polacy z odświeżonego rosyjskiego zespołu Virtus.pro. Natomiast w turnieju „StarCrafta II” tradycyjnie będziemy kibicowali Mikołajowi Ogonowskiemu, Arturowi Blochowi i Grzegorzowi Kominczowi. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.