Konsole sprzedają się coraz lepiej

Najlepiej sprzedającą się grą według raportu firmy badawczej NPD Group jest “Monster Hunter: World”. Na podium znalazły się jeszcze gry “Dragon Ball FighterZ”, a także “Call of Duty: WWII”. Z kolei najpopularniejszą konsolą jest obecnie Nintendo Switch. Producenci sprzętu dla graczy zarobili ponad dwa razy więcej niż rok temu. W styczniu łącznie zanotowali zyski rzędu 278 milionów dolarów. To najlepszy wynik w ciągu ostatnich 7 lat. Poniżej publikujemy najpopularniejsze tytuły w USA według raportu NPD Group:
Konsole sprzedają się coraz lepiej

 1. “Monster Hunter World”
 2. “Dragon Ball: Fighter Z”
 3. “Call of Duty: WWII”
 4. “PUBG”
 5. “GTA V”
 6. “NBA 2K18”
 7. “Super Mario Odyssey”
 8. “Legend of Zelda: Breath of the Wild”
 9. “Mario Kart 8”
 10. “Madden NFL 18”
 11. “Star Wars: Battlefront II”
 12. “Assassin’s Creed: Origins”
 13. “EA Sports UFC 3”
 14. “Rainbow Six Siege”
 15. “FIFA 18”
 16. “Dragon Ball: Xenoverse”
 17. “The Sims 4”
 18. “Splatoon 2”
 19. “Dissidia: Final Fantasy NT”
 20. “Need for Speed: Payback”

Różnice w wynikach finansowych Switcha, PlayStation 4 i Xboxa One są niewielkie. Konsola Nintendo wygrywa pod względem sprzedanych egzemplarzy, natomiast najwięcej zarobiło PlayStation 4. Wszystko wskazuje na to, że gracze powoli przesiadają się sprzed monitorów na kanapy i telewizory 4K. Duże znaczenie ma również mobilność, co jest główną zaletą konsoli Nintendo. Miesiąc temu pisaliśmy w CHIP-ie, że producenci gier najchętniej wybierają platformy PC, PS4 i Nintendo Switch.

W zeszłym roku wydaliśmy na gry 116 miliardów dolarów (graf. Newzoo)

Rynek gier rośnie z roku na rok. Według raportu firmy Newzoo, w 2017 roku rynek gier zanotował ponad 10 procentowy wzrost sprzedaży. W ubiegłym roku gracze na całym świecie wydali łącznie 116 miliardów na same gry. Największym rynkiem jest Azja, ze szczególnym uwzględnieniem Chin i Stany Zjednoczone. Polacy też chętnie korzystają z cyfrowej rozrywki. W 2017 roku kupiliśmy gry o łącznej wartości 504 milionów dolarów. | CHIP