Microsoft udostępni testowe wersje samych aplikacji

W tym tygodniu Microsoft uruchomił nowy program testowania przyszłych wydań aplikacji przeznaczonych dla systemu Windows 10. Chodzi m.in. o takie programy jak: Aparat (Windows Camera), Zdjęcia (Microsoft Photos), Alarm i Zegar itp. Po zmianie nie trzeba już instalować na odrębnym komputerze, czy w maszynie wirtualnej specjalnej kompilacji systemu Windows 10. Przedpremierowe wersje aplikacji będą udostępniane również zwykłym użytkownikom korzystającym z finalnych, produkcyjnych wersji Windows 10. Oczywiście oprogramowanie testowe nie będzie tym użytkownikom oferowane “na siłę”. Jak będzie wyglądać nowy program testowy Microsoftu możemy przekonać się na podstawie poniższej ilustracji.
Microsoft udostępni testowe wersje samych aplikacji

Microsoft Windows 10 - program testowy aplikacji
Microsoft zapyta, czy chcemy uczestniczyć w testach danej aplikacji (fot. Windows Central).

Po uruchomieniu wbudowanej w Windows 10 aplikacji użytkownikowi wyświetlony zostanie komunikat z pytaniem, czy chce uczestniczyć w testach, konkretnej uruchomianej właśnie aplikacji. Na powyższym zrzucie ekranu pytanie dotyczy “Alarms & Clock” (w polskiej wersji: “Alarm i Zegar”)). Jeżeli tak, to nawet, gdy nie korzystamy z testowej kompilacji Windows 10 przeznaczonej dla “Insidersów”, będziemy mogli testować przyszłe wydania wybranych aplikacji.

Na razie nie wiadomo, na jaką skalę Microsoft planuje wprowadzić nowy sposób testowania, ale biorąc pod uwagę, że firma od dłuższego czasu wykorzystuje szeroko zakrojone testy publiczne (program Windows Insider jest tu doskonałym przykładem), bardzo prawdopodobne, że w niedługim czasie spora część użytkowników będzie otrzymywać podobne zapytania. | CHIP