NEWS: ponad 143 tysiące e-maili i haseł wykradzione z serwisu Autocentrum.pl

O sprawie napisał portal Niebezpiecznik. Jak przyznaje Autocentrum, opublikowany zbiór rzeczywiście pochodzi z serwisu dla miłośników samochodów, ale e-maile i hasła wyglądają na dość stare. Do włamania mogło dojść w pierwszej połowie 2016 roku.

Po przeanalizowaniu przesłanych informacji doszliśmy do wniosku, że baza adresów częściowo pokrywa się z naszą bazą, ale ma spore braki. Warto zaznaczyć, że upublicznione dane nie są wystarczające do zalogowania się w serwisie Autocentrum.pl. Mimo to na wszystkich kontach pokrywających się z naszą bazą danych zostanie wymuszona zmiana hasła. Planujemy także zmienić politykę haseł oraz sposobu przechowywania adresów email. Wystosowana zostanie również oficjalna informacja do użytkowników serwisu – podkreśla Autocentrum.

Jak to zwykle bywa, wśród wykradzionych haseł dominują takie jak: “12345”, “123456” lub imiona, np. “wojtek” i “piotrek”. O ile samo przejęcie hasła do konta w serwisie motoryzacyjnym nie musi być groźne, częstą praktyką jest używanie tych samych haseł w różnych witrynach. Zatem kradzież hasła w jednym miejscu może przydać się przestępcom do włamania np. na konto, za pomocą którego internauta przelewa pieniądze lub gdzie przechowuje ważne informacje.
Ponad 143 tysiące rekordów wykradzione z serwisu motoryzacyjnego (graf. CHIP)
Więcej:bezcatnews