Nokia 7 Plus – wiemy już o niej niemal wszystko

Najnowszy smartfon firmy HMD Global, aktualnego właściciela marki Nokia, będzie rozwinięciem ubiegłorocznej Nokii 7, która jest dostępna wyłącznie na terenie Chin. Nokia 7 Plus ma trafić jednak także do Europy, gdzie powinna spotkać się ze sporym zainteresowaniem. Wygląda na to, że urządzenie będzie mogło pochwalić się nie tylko dobrym aparatem, a w zasadzie aparatami bo mowa jest o dwóch sensorach (12 MP + 13 MP) z soczewkami Zeissa, ale także świetnym wzornictwem. Według plotek smartfon otrzyma metalową obudowę z aż 6-calowym ekranem, który dzięki proporcjom 18:9 powinien dobrze trzymać się w dłoni. Tym samym będzie to pierwszy telefon HMD Global o takim stosunku boków.
nokia 7 plus
nokia 7 plus

nokia 7 plus
Nieoficjalne zdjęcie Nokii 7 Plus (fot. nokiamob.com)

Z wyników benchmarka Geekbench wynika też, że urządzenie będzie działało pod kontrolą procesora Qualcomm Snapdragon 660, wspomaganym przez 4 GB RAM-u. System operacyjny to Android 8.0 Oreo. Wewnątrz znajdzie się także 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej z opcją rozszerzenia kartami microSD, 16-megapikselowa kamera do selfie, czytnik linii papilarnych i miejsce na drugą kartę SIM. Jeśli chodzi o cenę, według nieoficjalnych źródeł serwisu Nokiamob.net w Kazachstanie ma ona wynosić 435 dolarów czyli około 1450 zł. To poziom cen odpowiadający dostępnej w Chinach Nokii 7.

Potwierdzenie tych informacji nastąpi już niebawem – smartfon ma zostać zaprezentowany na lutowych targach MWC w Barcelonie. Fiński producent pokaże wtedy także inne modele swoich słuchawek – Nokię 1 z uproszczonym Androidem oraz odświeżoną wersję Nokii 6. | CHIP