Uber EATS już rok w Polsce

Minął dokładnie rok odkąd dostawca Uber Eats po raz pierwszy przywiózł zamówiony posiłek pod drzwi domu polskiego użytkownika. Aplikacja działa obecnie na terenie Warszawy i Poznania. Mieszkańcy stolicy mogą zamawiać jedzenie z ponad 600 restauracji – poznaniacy z około 100 placówek. Z okazji obchodów pierwszej rocznicy twórcy aplikacji przygotowali kilka ciekawostek.

Najbardziej głodny użytkownik aplikacji Uber Eats mieszka w Warszawie i w minionym roku zamówił 315 dań. Największe jednorazowe zamówienie zostało złożone w Sylwestra i liczyło aż 54 pozycje z menu indyjskiej restauracji RASOI. Największym powodzeniem w Sylwestra i noworoczny poranek cieszył się wśród Polaków McDonald’s. Cheesburger jest najchętniej kupowanym daniem z oferty tej sieci. Placówka ta może też pochwalić się również najszybszym czasem dostarczania posiłlku: od kliknięcia przycisku “zamów” do przekazania torby z posiłkiem minęło 5 minut i 37 sekund. Średni czas zamówienia w Warszawie wynosi 33 minuty, w Poznaniu – poniżej 30 minut.

W oparciu o oceny użytkowników aplikacji Uber Eats stworzył ranking najpopularniejszych dań zamawianych przez Polaków i restauracji, w których cieszyły się one największym uznaniem.

KategoriaRestauracja w WarszawieRestauracja w Poznaniu
HummusMango VeganFalla
SushiZushi SushiMatii Sushi
PierogiPełną ParąPierogowe Love
Pad ThaiThai WokThai Wok
Wegańskie jedzenieKrowarzywaYeżyce Kuchnia
CurryPan Hindus by MandalaSpice House
SałatkiSalad StorySalad Story
BurritoGringoBarBushimi Sushi Burrito
MezzeShipudei BerekFalla
PizzaTrattoria RuccolaFrontiera
BurgerWarburgerGołe Baby
PhoPekin Express
RamenMOD
KotletZorza