Uber EATS już rok w Polsce

Minął dokładnie rok odkąd dostawca Uber Eats po raz pierwszy przywiózł zamówiony posiłek pod drzwi domu polskiego użytkownika. Aplikacja działa obecnie na terenie Warszawy i Poznania. Mieszkańcy stolicy mogą zamawiać jedzenie z ponad 600 restauracji – poznaniacy z około 100 placówek. Z okazji obchodów pierwszej rocznicy twórcy aplikacji przygotowali kilka ciekawostek.

Najbardziej głodny użytkownik aplikacji Uber Eats mieszka w Warszawie i w minionym roku zamówił 315 dań. Największe jednorazowe zamówienie zostało złożone w Sylwestra i liczyło aż 54 pozycje z menu indyjskiej restauracji RASOI. Największym powodzeniem w Sylwestra i noworoczny poranek cieszył się wśród Polaków McDonald’s. Cheesburger jest najchętniej kupowanym daniem z oferty tej sieci. Placówka ta może też pochwalić się również najszybszym czasem dostarczania posiłlku: od kliknięcia przycisku „zamów” do przekazania torby z posiłkiem minęło 5 minut i 37 sekund. Średni czas zamówienia w Warszawie wynosi 33 minuty, w Poznaniu – poniżej 30 minut.

W oparciu o oceny użytkowników aplikacji Uber Eats stworzył ranking najpopularniejszych dań zamawianych przez Polaków i restauracji, w których cieszyły się one największym uznaniem.

Kategoria Restauracja w Warszawie Restauracja w Poznaniu
Hummus Mango Vegan Falla
Sushi Zushi Sushi Matii Sushi
Pierogi Pełną Parą Pierogowe Love
Pad Thai Thai Wok Thai Wok
Wegańskie jedzenie Krowarzywa Yeżyce Kuchnia
Curry Pan Hindus by Mandala Spice House
Sałatki Salad Story Salad Story
Burrito GringoBar Bushimi Sushi Burrito
Mezze Shipudei Berek Falla
Pizza Trattoria Ruccola Frontiera
Burger Warburger Gołe Baby
Pho Pekin Express
Ramen MOD
Kotlet Zorza