24 marca zacznie działać drugi polski sklep Xiaomi

Xiaomi zapowiedziało na Facebooku otwarcie pierwszego salonu chińskiego producenta w Polsce. Sklep znajdzie się na drugim piętrze krakowskiego centrum handlowego Serenada przy alei Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego. Sklep zacznie działać w przyszłą sobotę. Firma na razie nie podaje szczegółów – jak duży będzie to punkt, ani jakie dokładnie produkty w nim znajdziemy. Xiaomi chce jednak uruchomić w Krakowie pełnoprawny salon, a nie jedynie wysepkę na korytarzu, jak ma to miejsce w Warszawie. Istnieje zatem szansa, że poza telefonami znajdą się tam telewizory, roboty, deskorolki i inne urządzenia, produkowane przez firmę z Pekinu.
xiaomi salon
xiaomi salon

Mi Bunny Robot Builder (fot. Mi-home)

Niespodzianką byłaby np. polska premiera smartfonu Redmi Note 5. Urządzenia pojawiły się w Indiach, a najnowsze przecieki sugerują, że Redmi 5 w wersji Pro trafi wkrótce do Europy. Zdaniem Rolanda Quandta z WinFuture, smartfon ma kosztować 230 euro (około 950 złotych) w przypadku wariantu z 32 GB pamięci. Za model z 64 GB trzeba będzie zapłacić 270 euro (około 1100 złotych). Biorąc pod uwagę atrakcyjny wygląd tego urządzenia (proporcje 18:9), 4 GB RAM-u, baterię o pojemności 4000 mAh i cenę, na pewno może być chętnie kupowanym produktem. W Polsce poprzednia generacja, Redmi Note 4, została dobrze przyjęta, zarówno w wariancie z 32 GB pamięci jak i z 64.


Aktualizacja, 16 marca 2018: W dniu otwarcia salonu będzie można kupić z bardzo dużym upustem dwa modele smartfonów. Tutaj szczegóły.


Xiaomi jest obecnie czwartym producentem smartfonów na świecie. Ostatni kwartał 2017 roku był dla firmy rewelacyjny. Zanotowała najwyższy wzrost sprzedaży w porównaniu z całą czołówką (Apple, Samsung, Huawei) – aż 96,9% w zestawieniu z tym samym okresem 2016 roku. | CHIP