mwc 2018

7 technologicznych gwiazd Mobile World Congress

Fot. Pixabay
Podsumowujemy jedno z najważniejszych wydarzeń IT na świecie. Co uznaliśmy za najciekawsze podczas MWC 2018? 4 smartfony, tablet, laptop... i ekspres do kawy. Ale nie byle jaki - urządzenie potrafi zrobić kawę z naniesionym selfie, czyli selfieccino, znajdziecie je na końcu naszego zestawienia.

Coraz mniejsze ramki ekranów i nacisk na proporcje 18:9 – ten kierunek wyraźnie demonstrowała większość producentów. Drugim trendem, który zaczęły naśladować azjatyckie marki takie jak ASUS czy Leagoo, jest charakterystyczne wycięcie w górnej części ekranu, podpatrzone w iPhone’ie X. Tylko jeden smartfon pokazał nowoczesny wygląd i wykraczające poza schemat funkcje, dlatego ranking gwiazd MWC 2018 rozpoczynamy od niego.

1. Vivo Apex – koncepcyjny smartfon przyszłości

vivo apex
Super cienkie ramki i kilka oryginalnych rozwiązań (fot. Slashgear)

Chiński smartfon ma ramki o grubości zaledwie 1,8 mm i ekranem, który zajmuje 98% powierzchni przedniego panelu. Poza rewelacyjnym wyglądem łączy w sobie trzy rzadkie funkcje: przekazywanie dźwięków przez wibracje ekranu, skaner linii papilarnych, wbudowany w wyświetlacz, pozwalający na zapisanie dwóch odcisków palca i chowany w górnej krawędzi aparat do selfie. Producent nie jest jeszcze gotowy, aby wprowadzić Apexa na rynek, choć wszystkie wymienione rozwiązania działają prawidłowo. Najwyraźniej na ten telefon będziemy musieli poczekać trochę dłużej. A może nigdy nie zobaczymy go w takiej formie? Na razie Vivo Apex jest urządzeniem koncepcyjnym, więcej piszemy o nim tutaj.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.