ark survival evolved

ARK: Survival Evolved – także mobilnie

Fot. wildcard studio
W wieloosobową grę o przetrwaniu w świecie pełnym dinozaurów gra już 12 milionów osób. Wkrótce ta liczba się powiększy za sprawą konwersji na mobilne platformy - iOS i Androida.

Za sprawą weteranów studia War Drum, które ma na koncie takie mobilne konwersje wysokobudżetowych gier jak „Bully” czy „Grand Theft Auto” posiadacze komputerów za słabych na „ARK: Survival Evolved” lub osoby, które preferują granie na smartfonie będą mogły już niedługo przenieść się do świata gry za pośrednictwem urządzeń pracujących na Androidzie i iOS. Mobilna wersja gry pozwoli nie tylko na rozegranie kampanii dla pojedynczego gracza, ale także na zabawę w trybie wieloosobowym (do 50 graczy na jednej mapie). Gra na smartfony nie będzie uboższa od wersji podstawowej – tu również będziemy mogli schwytać łącznie ponad 80 gatunków dinozaurów, tworzyć przedmioty z zebranych surowców i zwiedzać tę samą wyspę co na PC i konsolach.

Dokładna data premiery nie została podana, ale zainteresowani mogą już teraz zapisać się do zamkniętej wersji beta na iOS. Po okresie testowym, najpewniej jeszcze w tym roku gra zostanie udostępniona wszystkim zainteresowanym. Co istotne, w przeciwieństwie do wersji z PC i konsol, mobilna odsłona „ARK: Survival Evolved” będzie oparta na modelu free-2-play, co oznacza możliwość bezpłatnego pobrania gry z opcjonalnymi zakupami cyfrowych dodatków.

ark survival evolved
Choć w grze występują dinozaury, znalazło się też miejsce dla futurystycznych broni i osłon (fot. Wildcard Studio)

Jest to już drugi popularny tytuł, który wkrótce doczeka się przeniesienia na mobilne urządzenia. To samo czeka grę „Fortnite” w tym roku. W przeciwieństwie jednak do niej wygląda na to, że „ARK: Survival Evolved” nie będzie umożliwiał gry przez sieć z użytkownikami innych platform. W tym momencie trudno jeszcze mówić o nowym trendzie przenoszenia wysokobudżetowych gier na smartfony, bo jedna czy dwie jaskółki wiosny nie czynią, ale z uwagi na rosnącą moc obliczeniową mobilnych maszyn może to być coraz bardziej popularne zjawisko. Wcześniej dokonywano konwersji gier sprzed kilku generacji lub po prostu tworzono od zera ograniczony i przystosowany do smartfonów wariant. Z punktu widzenia twórców ma to sens – w końcu o wiele więcej osób na świecie posiada telefon niż drogi komputer dla gracza czy konsolę. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.