Car sharing w Poznaniu

30 samochodów Audi A3 oraz Audi Q3 pojawiło się 1 marca na ulicach Poznania w ramach car sharingu uruchomionego przez 4Mobility. Wynajem na minuty oferowany jest w dwóch modelach: bazowym i otwartym. W tym pierwszym kierowca odbiera samochód z bazy, podaje szacunkowy czas trwania przejazdu oraz dystans, który planuje pokonać. A aplikacja mobilna 4Mobility informuje wypożyczającego o orientacyjnym koszcie usługi. To rozwiązanie dobre szczególnie dla tych osób, które zawczasu planują jakąś podróż. Na razie działają cztery punkty bazowe, w przyszłości ma być ich więcej. Z kolei w modelu otwartym samochód oczekuje na ulicy. Aplikacja wskazuje najbliższe miejsce jego postoju, a po zakończonym kursie pojazd można zaparkować w wyznaczonej strefie, nie trzeba odstawiać go do bazy. Idealny pomysł, gdy śpieszymy się gdzieś i potrzebujemy samochodu “na już”.
4Mobility Audi Poznań
4Mobility Audi Poznań

Ile to kosztuje? Mieszkańcy Poznania, którzy zechcą skorzystać z modelu otwartego za samochody Audi A3 Limousine i Sportback zapłacą tyle, ile widać na poniższej grafice.

4Mobility Poznań

Opłata za minutę auta w modelu otwartym to 0,39 zł, do tego trzeba doliczyć 0,80 za każdy kilometr (fot. 4Mobility).Wypożyczenie większego Audi Q3 – auta, które w przeciwieństwie do wymienionych wyżej jest dostępne w modelu bazowym i otwartym jest nieco droższe. W modelu otwartym za minutę jazdy Audi Q3 zapłacimy 0,45 zł do tego trzeba doliczyć 0,90 za każdy kilometr.

Auta na minuty są alternatywą dla komunikacji miejskiej, taksówek lub własnego pojazdu. W tym systemie można wypożyczyć pojazd nawet na kilka minut. Wraz z wprowadzeniem otwartego modelu działania usługi car sharing, 4Mobility udostępniło nową aplikację, która ma ułatwić zainteresowanym proces wynajmu. Po pobraniu aplikacji na smartfona wystarczy zarejestrować się w systemie, a następnie po zalogowaniu zarezerwować auto znajdujące się w pobliżu. | CHIP