Na okładkę CHIP-a wrócą kryptowaluty

Kryptowaluty to jeden z najpopularniejszych tematów, jakie pojawiają się w naszym serwisie. Po pierwsze dlatego, że wiele w tej materii dzieje się, po drugie – bo wiemy, że chętnie czytacie o wydobywaniu wirtualnych pieniędzy. Natomiast takiego artykułu jak najbliższy jeszcze nie publikowaliśmy. To analiza blockchainowego zjawiska, wychodząca od podstaw oraz szczegółowo je objaśniająca. Rafał Petras napisze jutro:

– Fizycznie blockchain to po prostu plik. Przykładowo, łańcuch bloków, który powstał w 2009 roku i od tamtej pory śledzi wszystkie (dosłownie wszystkie) transakcje w pierwszej cyfrowej monecie naszego uniwersum, bitcoinie, ma dziś 203 GB. Co więcej, ten plik nieustannie się powiększa, średnio co 10 minut dołączany jest do niego nowy blok, w którym zapisane są transakcje z maksymalnie ostatniej godziny. Blok ma wielkość 1 MB dla tradycyjnej waluty BTC. Jego następca bitcoin cash, który narodził się 1 sierpnia 2017 roku, ustanowił limit nowego bloku na poziomie 8 MB, co znacznie poprawiło szybkość zawieranych transakcji – opisuje autor nowego okładkowego artykułu.

Animowaną ilustrację, jak zawsze, przygotowuje Piotr Sokołowski. Jej szkic widzicie poniżej, a całość trafi na stronę główną w poniedziałek rano. Zajrzyjcie do nas, zachęcamy do czytania i komentowania.

Mniej więcej tak będzie wyglądała poniedziałkowa okładka CHIP-a (rys. Piotr Sokołowski)
Więcej:bezcatnews