NEWS: Rogue mistrzem świata w StarCrafcie II

Koreański zerg Rogue okazał się być najlepszym graczem zawodów w “StarCrafta”. W finale walczył z protossem Classic-iem. Zergowie, protossi i terranie to rasy postaci z gry Blizzarda. Tylko trzecia partia finału była zacięta, trwała prawie pół godziny, w pozostałych Rogue zdominował swojego przeciwnika. Polska publiczność dopingowała obu zawodników, na początku Rogue’a, ale kiedy wygrywał już 3:0, żywiołowo wsparła Classica, wykrzykując jego pseudonim. Jednak także w czwartej grze lepszy był Rogue, zdobywając tytuł MŚ IEM 1018. Poniżej nagranie z momentu, kiedy zwycięzca odbiera puchar.
NEWS: Rogue mistrzem świata w StarCrafcie II

https://www.youtube.com/watch?v=zof3jsgnp5A&feature=youtu.be

Efektowny finał turnieju zgromadził ogromną publiczność. Wieczorem poznamy zwycięzców “CS:GO”, wyniki również znajdziecie w naszym portalu.

IEM to także wiele wydarzeń dodatkowych, związanych z premierami i prezentacjami sprzętu gamingowego. Ciekawe urządzenia pokazały m.in. Intel i HyperX, o czym niebawem napiszemy szerzej.

Finałowa część Intel Extreme Masters trwa w Katowicach od piątku, dziś ostatni dzień święta graczy. Na miejscu są nasi dziennikarze – Jacek Tomczyk i Krzysztof Bogacki. | CHIP