NEWS: Rogue mistrzem świata w StarCrafcie II

Wynikiem 4:0 zakończył się w Katowicach finał e-sportowego turnieju "SC2". Lee Rogue Byung Ryul pokonał Kima Classica Hong Jae. W relacji ze Spodka, gdzie trwa IEM - wideo i zdjęcia reporterów CHIP-a.

Koreański zerg Rogue okazał się być najlepszym graczem zawodów w „StarCrafta”. W finale walczył z protossem Classic-iem. Zergowie, protossi i terranie to rasy postaci z gry Blizzarda. Tylko trzecia partia finału była zacięta, trwała prawie pół godziny, w pozostałych Rogue zdominował swojego przeciwnika. Polska publiczność dopingowała obu zawodników, na początku Rogue’a, ale kiedy wygrywał już 3:0, żywiołowo wsparła Classica, wykrzykując jego pseudonim. Jednak także w czwartej grze lepszy był Rogue, zdobywając tytuł MŚ IEM 1018. Poniżej nagranie z momentu, kiedy zwycięzca odbiera puchar.

Efektowny finał turnieju zgromadził ogromną publiczność. Wieczorem poznamy zwycięzców „CS:GO”, wyniki również znajdziecie w naszym portalu.

IEM to także wiele wydarzeń dodatkowych, związanych z premierami i prezentacjami sprzętu gamingowego. Ciekawe urządzenia pokazały m.in. Intel i HyperX, o czym niebawem napiszemy szerzej.

Finałowa część Intel Extreme Masters trwa w Katowicach od piątku, dziś ostatni dzień święta graczy. Na miejscu są nasi dziennikarze – Jacek Tomczyk i Krzysztof Bogacki. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.