Polska Heroes Orchestra gra muzykę z gier komputerowych

Nazwa orkiestry pochodzi od strategii “Heroes of Might & Magic”, do której artyści mają szczególny sentyment. Grupa zdobyła już spore zainteresowanie na YouTube’ie, skupiając uwagę internautów z całego świata. Zespół powołany w maju ubiegłego roku składał się początkowo z sześciu osób, dziś orkiestra i chór liczą ponad 80 członków.
heroes orchestra
heroes orchestra

Chciałbym żebyśmy zagrali kiedyś w Los Angeles, gdzie stworzono muzykę do “Heroes of Might & Magic” albo żebyśmy nagrali płytę – opowiada dyrygent.

https://youtu.be/qNNpKCoAjn4

Muzycy z Heoroes Orchestra mieli okazję spotkać się z Paulem Romero, twórcą ścieżki dźwiękowej do popularnych “Hirołsów” – kompozytor wystąpił z nimi na scenie. 26 lutego na Uniwersytecie Muzycznym imienia Fryderyka Chopina w Warszawie orkiestra zagrała koncert, który był jednocześnie dla Mateusza Alberskiego obroną tytułu z dyrygentury. Poza koncertem dyplomowym muzycy wystąpili jeszcze na festiwalu Mikstury Kultury, mają teraz w planach spotkania z publicznością w Warszawie.

Zainteresowani ich poczynaniami mogą śledzić facebookowy profil [mycred_link href=”https://www.facebook.com/heroesorchestra/” target=”_blank” rel=”noopener”]Heroes Orchestra[/mycred_link].

“Heroes of Might & Magic VII” z 2015 roku (graf. Ubisoft)

“Heroes of Might & Magic” to cykl strategii turowych, dziejących się w świecie fantasy. Stworzyło go studio New World Computing, dziś prawa do tytułu ma Ubisoft. Od 1995 roku ukazało się siedem części gry. | CHIP