Warszawska prezentacja nowego tabletu Wacoma

Wacom pokazał swoje najnowsze profesjonalne urządzenie. Cintiq Pro występuje w dwoma wariantami ekranu – 24 i 32”. Wyjątkowe jest to, że mamy do czynienia z pierwszym graficznym tabletem modułowym. Przy zakupie użytkownik nie musi decydować od razu, czy chce podłączyć sprzęt do komputera stacjonarnego, czy potrzebuje niezależnego komputera piórkowego z własnym systemem. Moduł PC – Pro Engine – możemy dokupić w każdym momencie i podłączyć go do tabletu w kilka minut. Prezentację Cintiqa Pro obserwował Piotr Sokołowski. Dyrektor artystyczny CHIP-a zaznacza, że najnowszy sprzęt Wacoma to “istne ferrari wśród tabletów graficznych”:

Z przyjemnością spędziłem wieczór, rysując na nim delikatne szkice. To tablet piórkowy z najwyższej półki i klasa sama w sobie. Ekran ze zmatowionego szkła zapewnia wyraźne, namacalne wrażenia, przypominające rysowanie ołówkiem po papierze. Rozdzielczość 4K oraz kolory zgodne w 99% ze skalą barw Adobe RGB zapewniają największy komfort pracy graficznej. A ponad 8000 poziomów nacisku, jakie możemy uzyskać piórkiem, to więcej niż można zaobserwować gołym okiem. Oczywiście gesty wielodotykowe, ekranowa klawiatura i pilot „expresskey” są standardem w dużych tabletach tej firmy – recenzuje nasz ilustrator.

I jeszcze dodajmy, moduł PC pojawi się na na rynku w dwóch konfiguracjach: słabszej, na bazie procesora Intel Core i5, i potężniejszej, napędzanej układem Xeon. Za grafikę w obu wersjach odpowiada NVIDIA Quadro. Warianty różnią się także pojemnością dysku SSD i dostępną pamięcią.

Więcej:bezcatnews