Google Chrome w najnowszej wersji – do pobrania

Od dłuższego czasu Google aktywnie zwalcza reklamy, które irytują użytkowników. Chrome w wersji 66 wprowadza przydatną funkcję związaną z automatycznym blokowaniem filmów zawierających dźwięki, które uruchamiają się po załadowaniu strony. Oczywiście, jeżeli użytkownik sam odtworzy taki film czy reklamę to w danej sesji wszystkie kolejne materiały wideo Chrome również uruchomi automatycznie.
chrome 66
chrome 66

Nowy Chrome jest dostępny równocześnie na 5 systemów (fot. Chrome)

Drugą ważną nowością jest łatwiejszy eksport haseł zapisanych w przeglądarce. Teraz możemy paroma kliknięciami pobrać wszystkie dane do pliku CSV i wykorzystać je np. w innej przeglądarce. Do tej pory taka funkcja działała, ale była ukryta.

Standardowo już załatano także luki związane z zabezpieczeniami. Warto podkreślić, że Chrome 66 działa na wszystkich systemach operacyjnych: Windows, MacOS, Linux, iOS i Android. W przypadku tego ostatniego w nowej wersji Chrome znalazły się drobne zmiany związane z interfejsem m.in. wygodniejszy dostęp do pobranych plików czy włączenie widoku uproszczonego w niektórych artykułach. | CHIP