chrome 66

Google Chrome w najnowszej wersji – do pobrania

Fot. Pixabay
Najnowsza odsłona internetowej przeglądarki Google zawiera kilka zmian, ułatwiających codzienne surfowanie po internecie m.in. blokadę autoodtwarzania oraz eksport zapamiętanych haseł.

Od dłuższego czasu Google aktywnie zwalcza reklamy, które irytują użytkowników. Chrome w wersji 66 wprowadza przydatną funkcję związaną z automatycznym blokowaniem filmów zawierających dźwięki, które uruchamiają się po załadowaniu strony. Oczywiście, jeżeli użytkownik sam odtworzy taki film czy reklamę to w danej sesji wszystkie kolejne materiały wideo Chrome również uruchomi automatycznie.

Nowy Chrome jest dostępny równocześnie na 5 systemów (fot. Chrome)

Drugą ważną nowością jest łatwiejszy eksport haseł zapisanych w przeglądarce. Teraz możemy paroma kliknięciami pobrać wszystkie dane do pliku CSV i wykorzystać je np. w innej przeglądarce. Do tej pory taka funkcja działała, ale była ukryta.

Standardowo już załatano także luki związane z zabezpieczeniami. Warto podkreślić, że Chrome 66 działa na wszystkich systemach operacyjnych: Windows, MacOS, Linux, iOS i Android. W przypadku tego ostatniego w nowej wersji Chrome znalazły się drobne zmiany związane z interfejsem m.in. wygodniejszy dostęp do pobranych plików czy włączenie widoku uproszczonego w niektórych artykułach. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.