Nieoficjalna specyfikacja Xiaomi Mi A2

A1 miał dobrą prasę jeszcze zanim się pojawił. Wszystko dzięki decyzji chińskiej firmy, aby dołączyć do wąskiego grona producentów, którzy sprzedają także telefony z tzw. czystym Androidem. A potem okazało się, że nowe urządzenie, choć ze średniej półki, trzyma solidny poziom, do którego młoda firma z Pekinu już przyzwyczaiła.
Nieoficjalna specyfikacja Xiaomi Mi A2

Mi A1 jak na dłoni (fot. Konstanty Młynarczyk)

Pogłoski o modelu A2 pojawiają się już od pewnego czasu, ale teraz mamy kilka konkretnych detali z chińskiej bazy certyfikującej TENAA. Nowy smartfon serii pozbawonej nakładki MIUI ma być wyposażony następująco:

  • ekran 5,99”, 2160 x 1080 pikseli, proporcje 18:9
  • procesor Qualcomm Snapdragon 626
  • 4 GB RAM-u
  • 64 GB pamięci wewnętrznej
  • aparaty 20 + 8 oraz 20 MP
  • bateria 2910 mAh.

Różnica wobec A1 nie jest zatem skokowa, to raczej pół kroku. Nieco większy wyświetlacz, wyraźnie lepsza rozdzielczość, Snapdragon 626 zamiast 625. Tyle samo RAM-u i pamięci na dane, prawie taka sama bateria. Różnica jest w aparatach. A1 ma tylny moduł 13 + 13 MP i przedni 5 MP. W A2 powinien pojawić się zestaw 20 + 8 z tyłu i 20 MP aparat z przodu. Tu zatem zmiana widoczna.

Xiaomi Mi A2 – na rynku azjatyckim Mi 6X (graf. TENAA)

Linia telefonów Xiaomi, współpracujących z Android One, to dobrze wyposażone urządzenia, estetycznie wykonane i – jak na tę jakość – tanie. Mi A1 można kupić za 950 złotych. Istotną zaletą telefonu jest czysty Android, wadą – przeciętna bateria i nieco retro wygląd przedniego panelu. Bliźniaczy pod względem specyfikacji Redmi Note 4 dysponuje o 1/4 mocniejszym akumulatorem. W A2 zmiany w odniesieniu do tego elementu nie widać. Co nie zmienia faktu, że nowa propozycja Xiaomi może być silnym graczem w stawce budżetowych smartfonów. Daty premiery na razie nie znamy. | CHIP