Nieoficjalna specyfikacja Xiaomi Mi A2

Wydany w ubiegłym roku Mi A1 został dobrze przyjęty przez użytkowników. Mi A2 nawiąże do udanego debiutu tej linii smartfonów, należących do platformy Android One?

A1 miał dobrą prasę jeszcze zanim się pojawił. Wszystko dzięki decyzji chińskiej firmy, aby dołączyć do wąskiego grona producentów, którzy sprzedają także telefony z tzw. czystym Androidem. A potem okazało się, że nowe urządzenie, choć ze średniej półki, trzyma solidny poziom, do którego młoda firma z Pekinu już przyzwyczaiła.

Mi A1 jak na dłoni (fot. Konstanty Młynarczyk)

Pogłoski o modelu A2 pojawiają się już od pewnego czasu, ale teraz mamy kilka konkretnych detali z chińskiej bazy certyfikującej TENAA. Nowy smartfon serii pozbawonej nakładki MIUI ma być wyposażony następująco:

  • ekran 5,99”, 2160 x 1080 pikseli, proporcje 18:9
  • procesor Qualcomm Snapdragon 626
  • 4 GB RAM-u
  • 64 GB pamięci wewnętrznej
  • aparaty 20 + 8 oraz 20 MP
  • bateria 2910 mAh.

Różnica wobec A1 nie jest zatem skokowa, to raczej pół kroku. Nieco większy wyświetlacz, wyraźnie lepsza rozdzielczość, Snapdragon 626 zamiast 625. Tyle samo RAM-u i pamięci na dane, prawie taka sama bateria. Różnica jest w aparatach. A1 ma tylny moduł 13 + 13 MP i przedni 5 MP. W A2 powinien pojawić się zestaw 20 + 8 z tyłu i 20 MP aparat z przodu. Tu zatem zmiana widoczna.

Xiaomi Mi A2 – na rynku azjatyckim Mi 6X (graf. TENAA)

Linia telefonów Xiaomi, współpracujących z Android One, to dobrze wyposażone urządzenia, estetycznie wykonane i – jak na tę jakość – tanie. Mi A1 można kupić za 950 złotych. Istotną zaletą telefonu jest czysty Android, wadą – przeciętna bateria i nieco retro wygląd przedniego panelu. Bliźniaczy pod względem specyfikacji Redmi Note 4 dysponuje o 1/4 mocniejszym akumulatorem. W A2 zmiany w odniesieniu do tego elementu nie widać. Co nie zmienia faktu, że nowa propozycja Xiaomi może być silnym graczem w stawce budżetowych smartfonów. Daty premiery na razie nie znamy. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.