Platforma crowdfundingowa FundedByMe wchodzi do Polski

FundedByMe otworzyło właśnie swoje biuro w Warszawie. W Google Campus na stołecznej Pradze pojawili się szefowie platformy i współpracujący z nią przedsiębiorcy. Serwis działa w 6 krajach, inwestuje pieniądze należące do ponad 100 tysięcy inwestorów. Do tej pory zebrał na rzecz startupów ponad 50 milionów euro (ponad 200 milionów złotych). Ze wsparcia FundedByMe skorzystała już m.in. polska firma Hyper Poland, która chce budować połączenia w ramach systemu Hyperloop, tworzonego przez Elona Muska. Ze skandynawską platformą współpracuje też startup Skriware, który wymyślił drukowane w 3D programowalne roboty edukacyjne – Skriboty. Finansowanie społecznościowe zdobyła także firma blinkee.city, zarządzająca siecią skuterów elektrycznych. I te dwa startupy są polskie. Szef FundedByMe Poland zaznacza:

Szukamy najbardziej kreatywnych spółek, które generują przychody, poszukują finansowania od 100 do 900 tysięcy euro (400 tysięcy do 3,6 miliona złotych) i są gotowe wejść na rynek globalny. Chcemy pomóc polskim spółkom w rozwoju i ekspansji na rynki skandynawskie. Planujemy także zbudować lokalną społeczność inwestorów indywidualnych i połączyć ją z inwestorami ze Skandynawii – tłumaczy Maciej Gajewski.

Więcej informacji o platformie znajdziecie tutaj. A poniżej na zdjęciu świnki, rozdawane podczas dzisiejszego wydarzenia na warszawskim kampusie Google.

Tutaj przeczytacie natomiast o nowej, polskiej platformie crowdfundingowej – CROWDdragons – przeznaczonej dla twórców gier wideo >>

Zielone gadżety FundedByMe (fot. Come Creations Group)
Więcej:bezcatnews