W Warszawie trwa Microsoft Tech Summit

Do dyspozycji uczestników jest również 20 ekspertów Microsoft, których zadaniem jest wyjaśnić wszelkie, nawet najbardziej zawiłe wątpliwości dotyczące szeroko pojętych usług giganta z Redmond – mowa oczywiście o chmurze Azure i pakiecie, który Microsoft określa nazwą Microsoft 365 mieszczącym zarówno wszelkie odmiany Office 365, Dynamics 365 jak i wszystkie pozostałe usługi, które potentat branży IT ma w swojej aktualnej ofercie. Konferencja nie omija również migracji do chmury, zagadnień związanych ze zgodnością oferowanych rozwiązań z wymogami RODO, czy kwestii związanych z budowaniem aplikacji w oparciu o Microsoft Azure oraz rozwoju zaawansowanych możliwości analitycznych. My także byliśmy na tym wydarzeniu uczestnicząc w sesjach otwierających Microsoft Tech Summit w Warszawie.
Microsoft Tech Summit
Microsoft Tech Summit

Trwająca aktualnie konferencja poświęcona jest głównie nowościom Microsoftu (a także firm partnerskich) w środowisku chmurowym Microsoft Azure oraz usług Microsoft 365. To właśnie chmura obliczeniowa jest kluczowym tematem w trakcie większości spotkań organizowanych na konferencji. O znaczeniu chmury obliczeniowej dla biznesu i korzyściach z usług Microsoft 365 przekonywali: Mark Loughran, dyrektor generalny Microsoft w Polsce i Craig Dewar, Senior Director, Windows 10.

Microsoft Tech Summit - Craig Dewar
Podczas sesji otwierającej konferencję Craig Dewar przekonywał jak zbudować nowoczesne środowisko pracy za pomocą Microsoft 365 (fot. Microsoft).

— Microsoft Tech Summit to wydarzenie istotne dla organizacji każdej wielkości, od organizacji 3-go sektora, przez startupy, po duże przedsiębiorstwa klasy enterprise. W każdym z nich pracują ludzie, którzy dzięki wykorzystaniu technologii przyczyniają się do tego, że cyfrowa przyszłość zbliża się do nas coraz szybciej. Jeżeli dołożymy do tego polską wartość intelektualną, która rozchodzi się po całym świecie dzięki twórcom rozwiązań z Polski, mamy wspaniały zestaw wiedzy, z którego mogą czerpać wszyscy specjaliści, którzy chcą rozwijać cyfrową kulturę – powiedział Mark Loughran, dyrektor generalny Microsoft w Polsce witając gości na wydarzeniu.

Microsoft Tech Summit to również okazja do dyskusji o pozycji kobiet jako liderek cyfrowych zmian w organizacjach. Do rozmowy zostały zaproszone panie zajmujące najwyższe stanowiska w zarządach takich firm jak Siemens Poland, Orange, Mercedes-Benz Polska, Bosch Group i Personal Brand Institute. Liderki wskazanych organizacji przedstawią swoje historie i spostrzeżenia dotyczące rozwoju i sukcesów w branży technologicznej.

Microsoft Tech Summit
Konferencja to również okazja do zapoznania się z ofertą firm partnerskich Microsoftu (fot. Wintermute / CHIP).

Oprócz wykładów, warsztatów, czy możliwości rozmowy z ekspertami Microsoftu uczestnicy konferencji mogą w Hali nr 1 zapoznać się ze stoiskami partnerów konferencji, firm współpracujących z Microsoftem lub oferujących rozwiązania wykorzystujące technologie producenta Windows.  Konferencja Microsoft Tech Summit potrwa do jutra włącznie. | CHIP

Więcej:wydarzenia