Polsat chce uruchomić kanał o grach

Informację potwierdza przedstawiciel stacji:

– Złożyliśmy wniosek do KRRiT o koncesję na nadawanie Polsat Games. Będzie to kanał o szeroko rozumianej i niezwykle dynamicznie rozwijającej się branży gier w Polsce. O szczegółach poinformujemy po decyzji Krajowej Rady – zaznacza w rozmowie z Presserwisem rzecznik prasowy Polsatu Tomasz Matwiejczuk.

Na razie nie znamy pomysłu programowego na Polsat Games. Dziennikarz CHIP-a specjalizujący się w e-sporcie i tematyce gamingowej, Jacek Tomczyk, ocenia, że stworzenie kanału telewizyjnego o grach może być dobrą koncepcją, ale pod pewnymi warunkami:

Przede wszystkim chodzi o istniejącą bardzo dużą konkurencję w postaci darmowych, internetowych serwisów streamingowych, w tym największego, jakim jest Twitch.tv. Z tego powodu, jeśli Polsat Games ma się udać, powinien być obecny także online i to najlepiej za darmo. Bardzo istotna jest oferta programowa. Na pewno w ramówce powinny znaleźć się transmisje z największych e-sportowych turniejów takich jak IEM, Dreamhack czy rozgrywki World Electronic Sports Games. E-sport już teraz pojawia się w Polsacie i w TVP Sport. Za granicą transmisje rozgrywek prowadzi chociażby amerykański kanał sportowy ESPN – zauważa Jacek Tomczyk.

A pamiętacie dawniejsze programy telewizyjne o grach?

Aktor Kazimierz Kaczor jako interesujący recenzent gier strategicznych w programie TVP1 pt. “Joystick” w latach 90 (fot. YouTube)
Więcej:bezcatnews