F8 – czyli co właściwie Zuckerberg zakomunikował światu?

Tegoroczna konferencja deweloperska Facebooka, czyli F8 2018 rozpoczęła się w niezbyt fortunnym dla Zuckerberga momencie. Głośna afera z Cambridge Analytica rzuciła długi cień na rzetelność największej sieci społecznościowej w kwestii zarządzania danymi użytkowników. Jednak, jak w pewnej znanej piosence, “szał musi dalej trwać” (tak, wiemy, że “show” to nie “szał”…), dlatego Zuckerberg podczas swojej mowy rozpoczynającej F8 zakomunikował kilka istotnych rzeczy. W skrócie:

  • Facebook niebawem zyska funkcję “randkowania online”, umożliwiając użytkownikom poszukiwanie idealnych partnerów w obserwowanych na Facebooku grupach czy wydarzeniach. Facebook w trybie randkowania umożliwi komunikowanie się pomiędzy osobami wyłącznie używając ich imion, a konwersacje w ramach nowej funkcji będą odseparowane od głównego wątku Facebooka czy Messengera. Nie wiadomo, kiedy funkcja zostanie udostępniona, ale akcje Match Group (właściciele m.in. Tindera) poleciały 20 procent w dół. Więcej o zmianach w samym Facebooku w tekście Jacka Tomczyka.
  • Kolejną nowością są niezależne gogle VR Facebooka, czyli Oculus Go. Sprzęt jest już dostępny m.in. na Amazonie. Zainteresowanych tym urządzeniem odsyłam do gotowego tekstu Jacka Tomczyka.
  • Użytkownicy wykorzystujący Facebooka jako główną platformę komunikacyjną zapewne ucieszą się z ogłoszonych planów względem Messengera, który nie tylko stanie się zupełnie odrębną aplikacją, to jeszcze ma być odświeżony, szybszy i lżejszy. Więcej na ten temat w tekście Krzysztofa Bogackiego.
  • Zmiany w Instagram Stories to kolejna nowość zaprezentowana na F8. Użytkownicy będą mogli używać filtrów firm trzecich, bez konieczności oczekiwania aż te zostają dodane bezpośrednio na Instagrama. Możliwe będzie również bezpośrednie publikowanie wideo w Stories, a także ukrywanie linków do innych usług wewnątrz Stories (np. do Spotify). Instagram umożliwi również prowadzenie wieloosobowych wideorozmów.
  • Zmianom ulegnie również WhatsApp, nie będą one co prawda tak rewolucyjne jak w przypadku Messengera, ale m.in. pojawią się możliwości grupowych wideorozmów.

Wkrótce w naszym serwisie więcej informacji na temat F8 2018.

Więcej:bezcatnews