Festiwal Dawnych Komputerów i Gier w Poznaniu

Commodore 64, Amiga 500, SNES czy GameCube – stare komputery i gry zagościły dziś w Poznaniu. Wydarzenie po raz kolejny organizowane przez grupę miłośników retrogamingu z całej Polski nie jest może duże, ale bardzo ciekawe. Zupełnie za darmo można przyjść, rozegrać partyjkę w “Boulder Dash”, “Króla Lwa” czy nawet wziąć udział w jednym z turniejów np. w “International Karate +” korzystając z oryginalnego sprzętu z epoki.

Nie da się ukryć, że Pyrkon jest coraz bliżej. Stoisko Dawnych Komputerów i Gier będzie, podobnie jak redakcji CHIP obecne na imprezie (fot. Krzysztof Bogacki/CHIP)
Stare gry i komputery przyciągnęły głównie bardzo młodych graczy… i wspierających ich ojców (fot. Krzysztof Bogacki/CHIP)
Gra wielokrotnie starsza od grającego – przyznaję iż jest to jedna z tych rzeczy, które sprawiają iż popularność retrogamingu nie spada (fot. Krzysztof Bogacki/CHIP)
Kiedyś laptopy wyglądały nieco inaczej niż dziś. Chociaż wszystkie miały klawiatury mechaniczne (fot. Krzysztof Bogacki/CHIP)
Zamiast nowoczesnej konsoli: Nintendo 64 (fot. Krzysztof Bogacki/CHIP)
Grać można w każdym wieku. Do tego wspólnie. Kto powiedział, że gry nie mogą być rozrywką rodzinną? (fot. Krzysztof Bogacki/CHIP)
Niezbyt popularny okaz: Commodore 128 – większy i bardziej wydajny następca słynnego C64 (fot. Krzysztof Bogacki/CHIP)
Kiedyś sprzęt gamingowy nie musiał mieć wiele LED-ów (fot. Krzysztof Bogacki/CHIP)

Festiwal Dawnych Komputerów i Gier potrwa do 18:00. Wydarzenie odbywa się w Inkubatorze Kultury Pireus przy ul. Głogowskiej 35. Podobne atrakcje będzie można wypróbować na stoisku Dawnych Komputerów i Gier podczas tegorocznego Pyrkonu. A ten już za dwa tygodnie.