Maskarada, Wioska Stalkerów, karczma Hearthstone i sprzęt retro…

Dyrektor artystyczny CHIP-a, Piotr Sokołowski, rysował indywidualne ilustracje, które wyświetlały się za plecami osób odwiedzających naszą strefę – potem robiliśmy im zdjęcie i drukowaliśmy je, żeby uczestnicy zabawy mogli wziąć je ze sobą na pamiątkę. Użyliśmy projektora i drukarki Epson – efekty poniżej.
Maskarada, Wioska Stalkerów, karczma Hearthstone i sprzęt retro…

W strefie CHIP-a przygotowaliśmy trzy stanowiska gamingowe, na których można było wypróbować sporo ciekawego sprzętu. Podstawę stanowiły wydajne notebooki Asus ROG STIX GL703VD zapewniające dość mocy dla każdej gry. Do nich podłączyliśmy zestawy gamingowych akcesoriów Creative, obejmujące mechaniczne klawiatury Sound Blaster Vanguard, myszy Sound Blaster Siege M04 oraz słuchawki Sound Blaster X H5 i H3. Obraz można było podziwiać na zoptymalizowanych do gier monitorach LG, których mieliśmy trzy modele: LG 32GK850G, 27UK650 i 27GK750.

Odwiedzający nasze stoisko mogli zapoznać się też z szeroką gamą sprzętu dźwiękowego Creative. Do komputerów z grami podłączone były karty muzyczne Sound Blaster G5 i E1 oraz głośniki Sound Blaster X Kratos i Sound Blaster X Katana, a oprócz nich można było wypróbować zestaw Pebble i kamerę Senz 3D.

Niewątpliwym hitem naszego stoiska był konkurs, przeprowadzony z marką Honor. Żeby wziąć udział w zabawie trzeba było z przygotowanych przez nas elementów ułożyć interesującą, zaskakującą czy piękną scenę i sfotografować ją wspomaganym przez AI aparatem fotograficznym smartfonu Honor 10. Wszystkie zdjęcia zebraliśmy w galerii i już wkrótce ogłosimy, kto z uczestników wygra Honora 10 na własność. Zajrzyjcie koniecznie, będziecie zaskoczeni niezwykłą kreatywnością odwiedzających nasze stoisko ludzi!

Oprócz tego, uczestnicy mogli zapoznać się bliżej ze smartfonami Honor 10 w działaniu: prezentowaliśmy ich możliwości w goglach VR, we współpracy z dronem i przy robieniu zdjęć rysunkom powstałym przy okazji zabawy w dorysowanie, a także na specjalnym stanowisku demonstracyjnym.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się w Poznaniu Maskarada, czyli konkurs cosplayu. Wzięło w nim udział kilkaset osób, a główną nagrodę i 5 tysięcy złotych otrzymała Magda Orzechowska, która wcieliła się w postać Alekstraszy z uniwersum “Warcrafta”.

Ze względu na duże zainteresowanie, organizatorzy wystawili na zewnątrz telebim i na nim transmitowali Maskaradę. Można było zobaczyć stworzone własnoręcznie kostiumy postaci z gier, książek, komiksów i filmów.

Na naszym stoisku zorganizowaliśmy konkurs, w którym do wygrania był smartfon Honor 10. Uczestnicy musieli stworzyć z dostępnych przedmiotów wymyśloną scenę, a potem sfotografować ją. Rywalizację rozstrzygniemy w tym tygodniu, a o wynikach napiszemy w portalu.

Na Pyrkon przywieźliśmy gadżety z rysunkami Piotra Sokołowskiego. Drużyna CHIP-a występowała na festiwalu fantastyki w specjalnych koszulkach z pyrkonową okładką. W Poznaniu zadebiutował nasz internetowy sklep.

Odwiedziło nas wielu czytelników, cosplayerów i miłośników gier komputerowych. Okazało się też, że jazda na hoverboardzie nie jest taka trudna.

Co jeszcze działo się w weekend? Stalkerzy rozbili postapokaliptyczny obóz.

Blizzard prowadził karczmę, w której można było spotkać bohaterów “Warcrafta”, a także zagrać w “Hearthstone”.

Tradycyjnie nie zabrakło starszych gier i sprzętu retro.

Coś też rozbiło się przy lądowaniu.

Pyrkon rozpoczął sie w piątek i trwał do niedzieli. Organizatorzy na razie nie podali liczby osób, jaka odwiedziła Międzynarodowe Targi Poznańskie w weekend. Zakończony festiwal był 18 wydarzeniem w tym cyklu. | CHIP