Maskarada, Wioska Stalkerów, karczma Hearthstone i sprzęt retro…

...czyli Pyrkon 2018 w pigułce.

Dyrektor artystyczny CHIP-a, Piotr Sokołowski, rysował indywidualne ilustracje, które wyświetlały się za plecami osób odwiedzających naszą strefę – potem robiliśmy im zdjęcie i drukowaliśmy je, żeby uczestnicy zabawy mogli wziąć je ze sobą na pamiątkę. Użyliśmy projektora i drukarki Epson – efekty poniżej.

W strefie CHIP-a przygotowaliśmy trzy stanowiska gamingowe, na których można było wypróbować sporo ciekawego sprzętu. Podstawę stanowiły wydajne notebooki Asus ROG STIX GL703VD zapewniające dość mocy dla każdej gry. Do nich podłączyliśmy zestawy gamingowych akcesoriów Creative, obejmujące mechaniczne klawiatury Sound Blaster Vanguard, myszy Sound Blaster Siege M04 oraz słuchawki Sound Blaster X H5 i H3. Obraz można było podziwiać na zoptymalizowanych do gier monitorach LG, których mieliśmy trzy modele: LG 32GK850G, 27UK650 i 27GK750.

Odwiedzający nasze stoisko mogli zapoznać się też z szeroką gamą sprzętu dźwiękowego Creative. Do komputerów z grami podłączone były karty muzyczne Sound Blaster G5 i E1 oraz głośniki Sound Blaster X Kratos i Sound Blaster X Katana, a oprócz nich można było wypróbować zestaw Pebble i kamerę Senz 3D.

Niewątpliwym hitem naszego stoiska był konkurs, przeprowadzony z marką Honor. Żeby wziąć udział w zabawie trzeba było z przygotowanych przez nas elementów ułożyć interesującą, zaskakującą czy piękną scenę i sfotografować ją wspomaganym przez AI aparatem fotograficznym smartfonu Honor 10. Wszystkie zdjęcia zebraliśmy w galerii i już wkrótce ogłosimy, kto z uczestników wygra Honora 10 na własność. Zajrzyjcie koniecznie, będziecie zaskoczeni niezwykłą kreatywnością odwiedzających nasze stoisko ludzi!

Oprócz tego, uczestnicy mogli zapoznać się bliżej ze smartfonami Honor 10 w działaniu: prezentowaliśmy ich możliwości w goglach VR, we współpracy z dronem i przy robieniu zdjęć rysunkom powstałym przy okazji zabawy w dorysowanie, a także na specjalnym stanowisku demonstracyjnym.