Motorola też będzie miała rozkładany smartfon

Tak naprawdę producent znacznie dłużej interesuje się tym tematem. Wniosek patentowy złożono już w 2016 roku. Zatwierdzona w marcu 2018 roku koncepcja Motoroli przypomina dostępnego już na rynku Axona Multy od ZTE, ale wydaje się być o tyle lepsza, że składa się z jednego ekranu, a nie dwóch oddzielonych grubą ramką. Urządzenie będzie można rozkładać na płasko, jak książkę, zaginać do formy smartfonu, a także zdecydować się na formę pośrednią czyli układ typu namiot.
motorola

Motorola

Wszystkie trzy formy smartfonu Motoroli (fot. letsgodigital.org)

Na rysunku technicznym urządzenie wydaje się mieć dość grubą ramkę dolną i górną, co co nieszczególnie spodoba się estetom, ale jak do tej pory żaden z patentów dotyczących rozkładanych smartfonów nie uporał się z tym problemem. Szczegóły dotyczące wielkości czy podzespołów nie zostały ujawnione. Wiemy jedynie, że Motorola sprzedawać będzie osobno etui pełniące rolę ochronną i zarazem bezprzewodowej ładowarki.

Euti do nowego smartfonu (fot. letsgodigital.org)

Przypomnijmy, że już na tegorocznych targach MWC szef Lenovo, Yan Yauqing zdradził, że w planach jest powstanie smartfonu przypominającego Motorolę RAZR, kultowy model z klapką. Możemy być zatem pewni, że nie jest to tylko kolejny patent, który wyląduje w szufladzie, ale pomysł, który zostanie zrealizowany.

Nad rozkładanymi smartfonami pracują też inni producenci. Projekt Samsunga będzie się składał jak portfel, natomiast LG myśli podobnie jak Lenovo o formie namiotu, jednak z dwoma oddzielnymi ekranami. Swoją drogą, chyba wszyscy odeszli już od pierwotnych pomysłów jakim były elastyczne smartfony zakładane na rękę jak bransoletka. Teraz pozostaje nam tylko czekać, który z branżowych gigantów pierwszy zrealizuje swój patent. | CHIP

Źródło: letsgoditial.org