Na Orlenie zapłacisz za paliwo bez wysiadania z auta

W idealnym świecie za paliwo do auta nie musielibyśmy płacić, ale nic nie wskazuje na to, by kiedykolwiek mogło to nastąpić. Orlen postara się jednak zwiększyć wygodę całego procesu. Nowa usługa Orlen Pay pozwoli zatankować auto i zapłacić z poziomu aplikacji, do której podpięta jest karta kredytowa. Klient nie będzie musiał wchodzić do budynku i stać w kolejce do kasy. Wpłynie to zarówno na komfort podróżowania klienta, który zaoszczędzi dzięki temu sporo czasu, jak i komfort pracy pracowników, którzy w tym czasie będą mogli zająć się innymi obowiązkami.
orlen
orlen

Nie wiadomo jeszcze jakie rozwiązana zostanie kwestia zabezpieczenia przed kradzieżą paliwa. Być może Orlen będzie sczytywał z kamer monitoringu numery rejestracyjne tankujących samochodów. Na ten moment usługa testowana jest przez pracowników stacji, ale w planach jest udostępnienie jej wszystkim zainteresowanym w trzecim kwartale bieżącego roku.

Płatności mobilne zwiększą wygodę tankowania na stacjach benzynowych (fot. Pixabay)

Co ciekawe nie jest to pierwsze podejście Orlenu do płatności mobilnych. W lutym br. na rynku zadebiutowała aplikacja firmy JustDrive, która miała pozwalać firmom na opłacanie paliwa w aplikacji i otrzymywania faktur zbiorczych różnych stacji benzynowych m.in. Orlenu. Po kilku dniach program jednak przestał działać z powodu Orlenu, który wypowiedział twórcom JustDrive umowę bez podawania konkretnej przyczyny. Być może firma już wtedy doszła do wniosku, że taką usługę będzie w stanie samodzielnie zaoferować swoim klientom. | CHIP