NEWS: w poniedziałek start sprzedaży Xiaomi Redmi Note 5 w Polsce

Redmi Note 5, czyli dobrze wyposażony telefon ze średniej półki, debiutował w Indiach 3 miesiące temu. Dziś dowiadujemy się od przedstawicieli Xiaomi w Polsce, że sprzedaż urządzenia w naszym kraju ruszy 21 maja. Redmi Note 5 pojawi się w dwóch wariantach wyposażenia. Smartfon z 3 GB RAM-u i 32 GB pamięci będzie kosztował 900 złotych, model 4 GB RAM-u / 64 GB przestrzeni na dane trafi do sklepów w cenie 1050 złotych. Klienci znajdą go w sklepach Mi Store oraz m.in. w internetowym Mi-home.pl.
Xiaomi Redmi Note 5 – za 3 dni w polskiej sprzedaży (fot. Damian Kwiek)

Chińska firma promuje nowy telefon hasłem “Foto Bestia”, w związku z umieszczeniem w tym modelu 3 aparatów, z czego mocniejszego – z przodu. To moduł 13 MP. Z tyłu towarzyszy mu układ 12 + 5 MP, wspierany przez SI. W porównaniu z Redmi Note 4 telefon o numerze 5 ma nieco mocniejszy procesor: CPU Qualcomm Snapdragon 636 1,8 GHz. Urządzenie dostało podobną co dwa lata temu baterię – o pojemności 4000 mAh, ale dzięki lepszemu chipowi akumulator ma być wydajniejszy. Redmi Note 5 otrzymał 5,99” ekran o proporcjach 18:9. Czytnik linii papilarnych producent zamontował na tylnym panelu. Urządzenie zostało wyposażone w port micro USB i złącze mini jack. Zestawiając z Redmi Note 4, Note 5 ma nieco bardziej opływową obudowę, przez co telefon jeszcze lepiej leży w dłoni. Właśnie rozpoczynamy testy nowego smartfonu Xiaomi.

Redmi Note 5 będzie sprzedawany w kolorach niebieskim, złotym i czarnym – my mamy w testach ten ostatni wariant (fot. Damian Kwiek)
Więcej:bezcatnews