Szczegóły gry Battlefield V: II Wojna i znacznie mniej mikropłatności

“Battlefield V” przeniesie nas w czasy II Wojny Światowej. Ponownie kampania dla pojedynczego gracza przybierze formę “Opowieści Wojennych”, czyli rozdziałów dotyczących bohaterów walczących na różnych frontach. Jedną z głównych postaci będzie Norweżka. Z grafik koncepcyjnych wynika, że  gracze odwiedzą śnieżna Skandynawię, Francję, Grecję i północnoafrykańską pustynię.
battlefield v
battlefield v

Jedną z istotnych nowości będzie system fortyfikacji. Podczas sieciowej rywalizacji gracz wybuduje takie obiekty jak zasieki, druty kolczaste, betonowe bloki – innymi słowy wszystko co pomoże mu osłonić się przed ogniem i pojazdami. Będzie też można zamienić ruiny budynków w forty, dbając o odpowiednie zasoby. Tym samym potyczki staną się bardziej survivalowe i strategiczne. Zwiastun pokazuje specyficzny chaos panujący na polach bitewnych, wieloosobowe walki (z trybem Podboju dla 64 osób) i filmowe ujęcia w kampanii dla pojedynczego gracza.

W trailerze nie widać natomiast tego, co studio DICE miało ulepszyć względem poprzedniej części. Twórcy zapowiedzieli wiele nowych animacji, np. czołganie się i szybkie obracanie na plecy czy wpadanie z impetem w ścianę. Realizmu ma dodawać fakt, że na starcie w trybie wieloosobowym gracz nie otrzyma pełnego wyposażenia. Konieczne stanie się odwiedzenie stacji zaopatrzeniowych lub grabienie poległych. W trakcie wskrzeszania ranny uczestnik gry “popatrzy w oczy” swojemu wybawcy, co zdaniem DICE ma budować między nimi więź. Da się także zestrzeliwać nadlatujące granaty.

Skala oraz atmosfera są nieporównywalne z niczym, co zrobiliśmy do tej pory w serii “Battlefield” – zapewnia Oskar Gabrielson, dyrektor studia DICE. Zanosi się rzeczywiście na widowiskową, pełną akcji strzelankę, która zajmie graczy na wiele miesięcy.

battlefield v
Pojazdy i bronie będzie można rozbudowywać (graf. EA)

Po ostatniej fali krytyki, jaka wylała się na EA i DICE przy okazji premiery “Star Wars: Battlefront 2” twórcy postanowili zrezygnować z kontrowersyjnego kupowania lootboxów, czyli wirtualnych skrzynek skrywających ulepszenia. Mikrotransakcje ograniczą się do kupowania skórek, a zatem do kosmetyki, która nie wpływa na zabawę. Co więcej, po raz pierwszy DICE odeszło od płatnych przepustek sezonowych – wszystkie przyszłe mapy i aktualizacje będą darmowe. | CHIP