Wkrótce na rynku tańsza wersja Samsunga Galaxy S8

Zacznijmy od wyglądu. Galaxy S8 Lite wygląda prawie jak model S8, ale jeśli przyjrzymy się dokładnie zdjęciom zauważymy kilka różnic, a raczej ubytków. Z przodu zniknął skaner tęczówki oka, natomiast tył pozbawiony został pulsometru oraz drugiej diody doświetlającej. Rezygnacja z komponentów, które nie są niezbędne do działania sprawi, że urządzenie będzie tańsze, co pozwoli sięgnąć po flagowca klientom z mniejszym budżetem.
galaxy s8
galaxy s8

Galaxy S8 Lite w bazie TENAA (fot. tenaa.com.cn)

A jak prezentuje się wnętrze S8 Lite? Słabiej od poprzednika, ale w dalszym ciągu wydajnie. Zamiast Exynosa 8995 lub Snapdragona 835 smartfon otrzyma Snapdragona 660. Choć przekątna ekranu zostanie taka sama (5,8″) to wyświetlacz będzie oferował jedynie rozdzielczość Full HD+, a nie Quadh HD+. Nie zmieni się natomiast ilość pamięci RAM, pamięci wewnętrznej oraz pojemność akumulatora – to w dalszym ciągu odpowiednio 4GB , 64GB i 3000 mAh.

Inny będzie z kolei aparat tylny – zamiast 12-megapikseli S8 Lite będzie wyposażony w aparat z matrycą 16 MP, jednak bez dodatkowych informacji trudno uznać, czy będzie to rzeczywiście lepsza optyka. Z przodu znajdziemy kamerkę o rozdzielczości 8-megapikseli – bardzo możliwe, że taką samą co w S8. Całość pracować będzie pod kontrolą Androida Oreo. Cena urządzenia oraz jego data premiery na chińskim rynku nie została oficjalnie ustalona. Nie wiadomo czy Samsung zdecyduje się na dystrybucję smartfonu poza Chinami, ale biorąc pod uwagę duże zainteresowanie ubiegłorocznym modelem miałoby to sens. Na ten moment w polskich sklepach Galaxy S8 można zakupić za 2167 zł.

Przypominamy, że nie jest to jedyny model Samsunga, który wkrótce pojawi się w Chinach. Wcześniej w bazie TENAA znalazł się także SM-G8850, czyli model o wielkości i specyfikacji S9+ z płaskim ekranem. | CHIP